і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Про навчальні матеріали для українців за кордоном

Близько двох мільйонів гривень з державного бюджету закладено на розробку освітніх матеріалів у 2018 році для українських шкіл, що працюють за межами країни.

У МОН наголошують, що вкрай важливим є використання коштів максимально ефективно.

Ми зараз нарешті звертаємо свою увагу та підтримку на українські школи за кордоном. Уперше держава в повному обсязі забезпечить відрядження вчителям, які проводитимуть річне оцінювання та ДПА для українських школярів за кордоном. Ми також розробили стандарт української мови як іноземної, що стане основою для організації та проведення сертифікаційного іспиту, – зазначила Лілія Гриневич на зустрічі з президентом Світового конґресу українців Євгеном Чолієм.

Найбільшою проблемою для українських шкіл за кордоном є навчання різновікових дітей, які мають різні рівні володіння мовою, в межах одного класу. В таких умовах надзвичайно важливим є індивідуальний підхід педагогів, який є можливим лише за допомогою навчальних матеріалів. Закордонні громади українців, що зацікавлені у підтримці зв’язку їхніх дітей з Україною, навіть  самі готові забезпечувати публікацію освітніх видань. Усе, що їм необхідно – це виключно доступ до навчальних матеріалів.

Після перемовин МОН визначило майбутній курс співпраці зі Світовим конґресом українців, що полягатиме у розробці навчальних матеріалів для українських шкіл за кордоном. На зустрічі також підкреслили важливість поширення інформації про Голодомор 1932-1933 років як геноцид українського народу. Діти повинні знати правду та поважати своє коріння.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь