Новини
499
18 червня 16:36

Презентовано перший україномовний мобільний застосунок для безбар'єрного спілкування

Мобільний застосунок «Digital Inclusion» спрямований на розвиток та відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей і дорослих з розладами аутистичного спектра.

За участю заступника Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького відбулась презентація першого україномовного мобільного застосунку для розвитку мовлення – «Digital Inclusion». Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Мобільний застосунок Digital Inclusion відкриває нові горизонти для розвитку, відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації дітей та дорослих з розладами аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, – зазначив Артур Селецький.

Мета проєкту – залучення всього суспільства до використання технологій для розвитку або відновлення мовлення, соціалізацію та реабілітацію дітей та дорослих із розладами аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, коли вербальна комунікація неможлива.

Особливості мобільного застосунку:

  • багатофункціональність: розвиток мовлення та творчого мислення;

  • популяризація культурної спадщини.

За словами менеджерки зі зв’язків з громадськістю Хуавей Україна Аліни Севастюк, мобільний застосунок унікальний, бо поєднує розширення можливостей комунікації людей з їхнім творчим розвитком:

Це перший україномовний додаток для розвитку навичок комунікації, реабілітації мовлення, а також розвитку творчого мислення. У цьому можуть допомогти розділи «Слова» (універсальний словник із зображеннями та аудіосупроводом) та «Мої набори» (індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупроводом, який можна розширити самостійно).

Севастюк додає, що у мобільному додатку також є розділ, пов’язаний з творчістю, завдяки якому відбувається популяризація культурної спадщини та сучасного мистецтва з використанням технологій.

Ми хочемо зробити цю програму доступною для всіх – як в освітній сфері, так і в щоденному житті, – зазначила Аліна Севастюк.

Засновниця і керівниця соціального підприємства «ДивоГра», учасниця соціального партнерства зі створення мобільного додатку «Digital Inclusion» Ганна Усатенко наголосила, що використання додатку набагато ширше не лише для людей аутистичного спектра, а й для людей з мовленнєвими порушеннями:

Мобільний застосунок можна завантажити на смартфони та планшети, а вебверсією можна користуватися на комп’ютерах. 

Матеріал, який вас може зацікавити: В Україні завершили пілотне впровадження проєкту «SELFIE», спрямованого на цифровізацію закладів освіти

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.