Статті
3143
26 лютого 10:03

Правила поведінки на вулиці під час відлиги. Пам’ятка

Що потрібно знати дітям, щоб не наражати себе на небезпеку.

В Україну після сильних морозів прийшло потепління. 25 лютого у столиці було до плюс 15 градусів. Вже завтра, прогнозують синоптики, на півдні та заході буде навіть плюс 19 градусів. Але вже у вихідні температура стрибне вниз і пройдуть дощі навіть зі снігом. Нестійкі погодні умови: відлига вдень та заморозки вночі сприяють утворенню бурульок на покрівлях, а сніг, що розтає, а потім знову замерзає, робить поверхню пішохідних та проїжджих частин слизькими та небезпечними.

Журналісти «Всеосвіти» підготували пам’ятку для дітей «Правила, яких варто дотримуватися, щоб не наражати себе на небезпеку під час відлиги».

Не наближатися до дахів споруд, особливо старих будинків з похилим дахом, з яких можливе сходження снігу та падіння бурульок

 • У жодному разі не намагатися проходити за спеціальні огорожі, а обійти небезпечні місця іншим шляхом.

 • Не можна зупинятися, підіймати голову і розглядати, що там сталося, якщо почули шум нагорі. Можливо, це схід снігу або крижаної брили. Бігти від будівлі теж не можна. Треба якомога швидше притиснутися до стіни, піддашшя буде укриттям.

 • Після падіння снігу та льоду з краю даху сніг і лід можуть сходити й з середини даху. Тому якщо на тротуарі видно сліди снігу, який упав, або крижані горбки від талої води з бурульок, – це вказує на небезпеку даного місця, його варто обійти.

Не виходити на лід  водойми. У зв’язку з потеплінням і активним таненням снігу, крига на водоймах щодня слабшає, стає пористою під дією сонця і талої води. В кінці зими небезпечні прибережні ділянки, ділянки поблизу зливних труб, під мостами.

 • У разі виникнення будь-якої надзвичайної події на льоду – не панікувати.

 • У випадку провалу під лід необхідно: кликати на допомогу, намагатися вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми, широко розкинувши руки та почергово витягуючи на поверхню ноги, вибравшись на лід, перекотитися і відповзати в той бік, де міць льоду вже відома. Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилося, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, необхідно робити будь-які фізичні вправи.

 • У випадку відриву криги для збереження рівноваги треба присісти, не наближатися до краю льоду і кликати на допомогу та дзвонити за номером 101. Ні в якому разі не перестрибувати з однієї крижини на іншу.

Головне правило поведінки на льоду – подумати, що дорожче: власне здоров’я та життя чи розвага.

Обережно пересуватись слизькими частинами дороги

 • Тримати рівновагу, ходити не поспішаючи, робити короткі кроки, ноги трохи розслабити у колінах, ступати на всю підошву.

 • Не тримати руки в кишенях, це збільшує можливість важчих травм, переломів.

 • Йдучи тротуаром, не підходити близько до проїжджої частини дороги, є ризик підковзнутись і впасти під колеса транспорту.

Падати потрібно правильно

 • Коли людина послизнулась, вона відчуває себе безпорадною, перша реакція – хаотичні помахи руками у спробі схопитися бодай за щось. Найкращий варіант під час падіння – викинути руки вперед і вгору, щоб центр ваги змістився уперед. Цього може бути достатньо для того, щоб узагалі не впасти.

 • Падати краще на бік, на передпліччя, амортизуючи таким чином удар.

 • Не виставляти назад лікті й не підставляти долоню витягнутої руки. Такі падіння небезпечні переломами.

 • Намагатися згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей, і падати на бік.

Обрати правильне взуття

 • На вулицях багато калюж та талого снігу, взуття не повинно промокати.

 • Варто відмовитись від підборів. Взуття має бути зручним на нековзкій рифленій підошві.

Відмовитися від ігор у сніжки

Співробітники  Інституту колоїдної хімії та хімії води виявили високий вміст хлоридів та високий вміст натрію у снігу. Тобто це натрій хлор, яким посипають від ожеледі. Такий сніг не загрожує здоров'ю дитини, але краще уникати ігор з ним.


Вас також може зацікавити:В Івано-Франківську дитсадки та школи закриваються через «червону» зону

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.