+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Праця на канікулах: перший досвід і … незалежність від батьків

Літо – час для відпочинку або праці? На що витратити дорогоцінні три місяці – це важливе рішення кожен школяр приймає сам.

Розпочалося літо – традиційний час для відпочинку після напруженого навчального року. Втім, не забуваючи про зустрічі з друзями, посиденьки на природі, улюблені хобі та поїздки на море, багато хто зі школярів шукає можливість підробити.

«Всеосвіта»  вирішила дізнатися, з яких міркувань учні працюють влітку, чи легко знайти підліткам перше місце роботи, ким і де можна працювати? Журналісти обов'язково цікавилися досвідом, який отримали хлопці і дівчата, наскільки він став їм у нагоді при подальшому виборі професії, а також зовсім не зайвим виявилося питання про перший заробіток: скільки отримали і на що витратили ці кошти?

Усі ці питання ми поставили молодим людям, яких зустріли просто на Оболонській набережній. Вік опитаних – від 16 до 31 року. Наші респонденти назвали такі професії або роботи, за які вони отримали платню:

 промоутер; 

 бариста; 

 продавець-консультант; 

 вуличний музикант; 

 рятівник на воді; 

 аналітик криптовалюти; 

 збір лікарських трав; 

 допомога по домогосподарству; 

 продавець смаженого насіння. 

Зазвичай першим мотивом до праці влітку є можливість заробити, тому школярі беруться за будь-яку роботу, не заглиблюючись довго у пошуки. Про вакансії дізнаються у знайомих, батьків, з відкритих оголошень біля магазинів та підприємств. Працюють від одного до трьох місяців без офіційного оформлення. Зрозуміло, що вибір вакансій дуже широкий у мегаполісах або обласних центрах, а от як підробити у невеличких містах, селищах та у сільській місцевості?

Знайти роботу на селі непросто для дорослих, а тим більше – підліткам. Однак, якщо є бажання, знайдуться і можливості. Треба уважно подивитися навколо себе і взятися, приміром, за збір овочів та фруктів, прополку городів, або запропонувати сусіду нарубати дров. І отримати за це якусь платню.  

Ми переконалися: роботу влітку із вдячністю згадують абсолютно всі молоді люди, яких ми зустріли. І підкреслюють: це було дуже важливо, навіть якщо вони не пов'язують тимчасовий підробіток на канікулах із майбутньою професією або нинішнім місцем роботи. Отже, чим виявився цінним цей досвід роботи:

  • можливість заробити кошти на свої потреби, кишенькові витрати або навіть на здійснення мрії;
  • навчитися цінувати кожну зароблену гривню;
  • навчитися розпоряджатися заробленими грошима з максимальною користю;
  • відчути незалежність від батьків та не випрошувати у них гроші;
  • відчути себе вільною, дорослою та самостійною людиною;
  • навчитися спілкуватися з людьми, побороти свої страхи у контактах з клієнтами, замовниками, зрозуміти їхні потреби;
  • навчитися обирати місце роботи, вести пошук, складати резюме;
  • навчитися брати на себе відповідальність;
  • спробувати себе у новій незнайомій сфері діяльності, у незвичній ролі.

Отже, канікули розпочалися. Вирішуйте самі: чи присвятити цілих три місяці суцільному відпочинку без турбот і клопоту, чи шукати себе та майбутню професію!

Запрошуємо до перегляду ролику:

897
11.06.2019 14:30:00
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись