Індія

Портфель вагою 9 кг: як у Мумбаї вирішують проблему важких ранців

Індійська активістка бореться проти носіння важких портфелів до школи. Чи виконуються норми, встановлені на законодавчому рівні?

Кожен школяр, у середньому, має 5 уроків в день. Відповідно, до школи він йде з рюкзаком, в якому 5 підручників, зошитів, додаткових посібників, канцелярії тощо. А ще варто згадати про обід та шкільну форму. У результаті виходить, що дитина несе на своїй спині ранець вагою 5-6 кг.

Чи можна знайти рішення цієї проблеми, як в інших країнах світу ставляться до практики носіння важких портфелів? Про це дізнаємось на прикладі Індії.

Згідно з правилами, які були прийняті в Індії у 2018 році, ранець тих, хто навчається у 1-2 класі, не повинен важити більше 1,4 кг. Для учнів 3-4 класів – не більше 2,9 кг. У старшій школі обмеження – 4,9 кг.

Зверніть увагу на порівняльну таблицю: норми, які діють в Україні та Індії. 

Україна Індія
1-2 класи від 1,5 кг 1,4 кг
3-4 класи до 2 кг 2,9 кг
Старша школа

5-6 класи: від 2 до 2,3 кг;

7-8 класи: 2,3-3 кг;

9-12 класи: 3-3,5 кг. 

4-9 кг

Сваті Патіл – мумбайська активіста та борець за здоров’я дітей. Упродовж кількох років вона приходить до школи з вагами і звішує ранці учнів. Так вона перевіряє, чи дотримуються прийняті на законодавчому рівні рекомендації з ваги шкільних портфелів. 

Боротьбу із носінням важких портфелів активістка розпочала за кілька років до прийняття постанови про обмеження ваги. Вона виявила, що ранець її сина важить майже 7 кг.

Патіл вирішила діяти радикально і подала петицію в суд Мумбаї вимагаючи, щоб влада прийняла міри зі зниження ваги портфелів. Суд зобов’язав владу штату Махараштра виконати вимогу активістки.

Патіл упевнена, що правила працюють лише на папері. Саме тому вона приносить до школи ваги і фіксує порушення. У першого перевіреного першокласника без рюкзака вага складає – 31 кг, а з сумкою – 37 кг. Активістка запевняє, що є багато шкіл, в яких директори нічого не знають про обмеження.

Інспектори зменшують вагу портфелів не лише за рахунок підручників і зошитів, а й шляхом прибирання пляшок з водою і ланч-боксів.

У 2018 році Патіл знову звернулась до суду. Її адвокат каже, що влада розпорядилась проводити перевірки у всьому штаті раз на місяць, але лише 7-8% шкіл змогли надати результати:

У жодній школі з вересня 2017 до вересня 2018 року немає даних про перевірки, – розповідає юрист.

Для врегулювання питання ваги дитячих рюкзаків влада Індії заявила, що учні 1-2 класів не матимуть домашнього завдання. На їхню думку, саме додаткові посібники і підручники складали основну вагу портфеля. Нині в індійських школах шафів для зберігання особистих речей майже немає.

А що говорять провідні фахівці? Наприклад, Американська академія педіатрії стверджує, що вага портфеля не повинна перевищувати 10-20% ваги дитини. Згідно з опитуванням Індійської торгової асоціації у 2016 році, 88% індійських дітей у віці від 7 до 13 років носять портфелі в половину своєї ваги.

Хірурги-ортопеди повторюють, що важкі ранці – причина багатьох проблем зі здоров’ям у дітей. Однією з найпоширеніших проблем вважають саме поставу. На її корекцію може піти понад два роки.

Та що там, ми ж все бачили, як діти іноді просто падають назад під вагою рюкзака, – каже хірург-ортопед Шрідхара Арчик, який займається дітьми з проблемами опорно-рухового апарату.

Активісти також незадоволені бездіяльністю влади щодо тих директорів шкіл, яких повинні наказувати за саботаж перевірок.

Відповідь на наш запит показав, що за останні два роки не було зроблено нічого проти будь-якого керівництва або директора школи, підкреслює адвокат.

Патіл звертатиметься до суду знову, щоб добитися справедливості, а поки вона продовжує зважувати портфелі та фіксувати порушення. 


Читайте також: Домашнє завдання для школярів: Україна vs Європа

#школа 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
8
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!