Новини
40342
2 січня 2020 о 12:55

Порядок підвищення кваліфікації: гроші ходитимуть за вчителем

Згідно зі змінами до Порядку, підвищення кваліфікації здійснюватиметься у два етапи.

З 2020 року під час підвищення кваліфікації офіційно діятиме принцип «гроші ходять за вчителем». Педагоги братимуть безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Необхідні зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників вже затверджені Урядом. Відповідна Постанова №1133 від 27 грудня 2019 року оприлюднена Кабінетом Міністрів України. 

Принцип «гроші ходять за вчителем» було закладено у Порядок під час його прийняття у серпні 2019 року, однак механізм необхідно було доопрацювати. Тепер ситуацію виправлено, і вже з наступного року вчителі зможуть самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Згідно з Порядком, підвищення кваліфікації плануватимуть у два етапи.

Перший етап. Педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він повинен містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись з урахуванням пропозицій самих вчителів.

Другий етап. Він розпочинатиметься після затвердження кошторису закладу освіти на відповідний рік і оприлюднення його керівниками закладів.

Впродовж 15 календарних днів після цього вчитель подаватиме пропозицію до плану підвищення кваліфікації, яка міститиме  такі дані: 

  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання освітньої послуги.

Після цього пропозицію вчителя розглядатиме педагогічна рада, яка може уточнити її з урахуванням обсягу коштів, передбачених на підвищення кваліфікації.


 Детальніше про зміни до Порядку підвищення кваліфікації: 

Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників надає вчителям широкі можливості для професійного розвитку.

Підвищувати кваліфікацію педагоги зможуть не лише у закладах освіти та наукових установах, а й користуючись послугами юридичних чи фізичних осіб, у тому числі й фізичних осіб – підприємців. Підвищення кваліфікації може відбуватись на спеціальних програмах або на семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах та стажуваннях.

Форми, види та суб’єкти підвищення кваліфікації вчителі обиратимуть самі згідно зі своїми професійними потребами.

Зокрема, з Порядку підвищення кваліфікації вилучені означення обов’язкового змісту заходу в цій сфері («удосконалення навичок», «набуття досвіду» тощо).

Крім того, у документ додана так вимога:

«Не пізніше 25 грудня працівник має поінформувати керівника закладу освіти або уповноважену ним особу про стан проходження ним підвищення кваліфікації у поточному році, з додаванням копій отриманих документів про підвищення кваліфікації».

Також суб’єкти підвищення кваліфікації матимуть можливість розробляти програми підвищення кваліфікації на основі програм, що затверджує Міністерство освіти і науки – але це не є обов’язковим.

Джерело: МОН


Курси та вебінари від «Всеосвіти» можуть зараховуватися вам як підвищення кваліфікації.

Нагадаємо, що 21 серпня Уряд прийняв постанову №800, якою затвердив «Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», і 3-го вересня ця постанова набула чинності. Відтепер Ви можете включити вебінари і курси від «Всеосвіти» у річний план підвищення кваліфікації, і вони будуть зараховані у підвищення кваліфікації.

До кожного вебінару та курсу можна замовити сертифікат, зміст якого повністю відповідає вимогам документів про підвищення кваліфікації (згідно пункту 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників»).

 Чому «Всеосвіта»? 

Спікери та спікерки наших курсів і вебінарів – справжні фахівці з усіх куточків України. Ми пропонуємо вам лише актуальні, цікаві та ґрунтовно розроблені теми, які допоможуть  дізнатися про сучасні методи й підходи в освіті, підвищити рівень своєї підготовки, а також вразити учнів, батьків і колег широким творчим світоглядом.

Долучайтеся до перегляду вебінарів, проходьте курси і зростайте професійно разом із «Всеосвітою»!

Сторінка вебінарів: https://vseosvita.ua/webinar

Сторінка курсів: https://vseosvita.ua/course

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?