Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Київ Новини
850
14 серпня 2019 о 14:44
pdf Роздрукувати

Понад половина проєктів-переможців — для дітей!

У «Громадському бюджеті» переважна більшість ідей-переможців у галузі освіти. І всі вони будуть реалізовані!

Вже четвертий рік поспіль в Києві реалізується проєкт «Громадський бюджет», в якому мешканці міст та об’єднаних територіальних громад беруть безпосередню участь у розподілі бюджету на актуальні локальні ідеї. Це європейська практика демократичного діалогу між владою та громадянами.

Як працює «Громадський бюджет»?

Мешканці пропонують проєкти, які, на їхню думку, задовольняють потреби містян та є пріоритетними у питаннях розвитку міста (або ОТГ). У заявці автор проєкту обов’язково вказує бюджет, який знадобиться на реалізацію запропонованої ідеї, шляхи розвязання проблеми, бюджетну ефективність та важливі примітки (наприклад, місце, якщо йдеться про встановлення чогось або фотоприклади). Проєкти, які успішно пройшли експертизу, потрапляють на відкрите голосування.

Обирати цікаві ідеї можуть мешканці населеного пункту, в якому планується втілення проєкту в життя. За два тижні після початку голосування, визначаються ідеї-переможці, які надалі розплановують та реалізовують.

Особливості цьогорічного «Громадського бюджету» в Києві

У 2019 році, у боротьбі за реалізацію ідеї, перемогу в Києві одержали автори 554 проєктів. На їх втілення у 2020 році з бюджету міста виділять понад 160 мільйонів гривень. На цей раз аж 294 проєкти-переможці (а це більш ніж половина), зареєстровані в категорії «Освіта». За останні декілька років саме ідеї освітньої галузі користуються найбільшою популярністю.

Щороку Громадський бюджет залучає все більше активних киян. За 3 роки кількість проєктів у категорії «Освіта» зросла майже у 18 разів. У 2017 році таких проєктів було усього 18 (29% від загальної кількості).  У Громадському бюджеті-2020 перемогу здобули аж 53% від усіх переможців цьогорічного голосування, – підкреслив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Усього у 2019 році за проєкти у «Громадському бюджеті» проголосували 191 712 осіб, які віддали 654 651 голос.

Тенденції використання бюджету

Цьогоріч найпопулярнішими проєктами стали:

  • закупівля спеціального обладнання, робототехніки (34 проєкти);
  • обладнання спортивних майданчиків (20 проєктів);
  • організація тематичних проектних заходів (20 проєктів);
  • ремонтні роботи (16 проєктів);
  • закупівля мультимедійних комплексів (11 проєктів).
П’ятірка лідерів голосування «Громадський бюджет. Київ»

Серед неординарних ідей, запропонованих закладами освіти, організатори  «Громадського бюджету» називають  проєкт «Дитяча скеля», що полягає у створенні безкоштовних інтерактивних скеледромів. За словами авторів ідеї, такий болдеринговий тренажер допоможу урізноманітнити дозвілля та ознайомити дітей зі скелелазінням у школах Києва. Проєкт реалізують у 6 закладах освіти столиці.

Освітня галузь є пріоритетною для міської влади, і ми доводимо це щороку. Цьогоріч на фінансування освітньої галузі у столиці виділено 2,5 мільярди гривень. Завдяки перемозі проєктів у «Громадському бюджеті-2019» нам вдалось реалізувати ті хороші ідеї освітянських громад, що отримали найбільшу підтримку киян. «Громадський бюджет» активізує та мотивує жителів столиці. Він демонструє, що зміни, які відбуваються в освітній галузі, це спільна роботи міської влади та громади, – пояснив пан Мондриївський.

Посилання на прес-службу КМДА.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.