Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Понад 10 тисяч школярів-біженців не відвідують школи в Чехії

Якщо дитина-біженець протягом 20 днів без поважної причини не відвідує заклад освіти за кордоном, її можуть виключити зі школи.

Станом на 19 вересня у дитячих садках, школах і вищих професійних навчальних закладах Чехії налічувалося 67 319 українських дітей-біженців. Проте 10 086 із них зареєструвалися, але потім не стали відвідувати заняття.

Таку статистику повідомило Міністерство освіти республіки.

Згідно з інформацією Міносвіти Чехії, батьки пояснюють неявку дітей поверненням в Україну. Однак це не завжди так, бо багато українських батьків хочуть, щоб діти продовжували навчатися українською мовою зі своїми викладачами навіть по відеозв'язку.

Ми, як і раніше, тримаємо для них місце. Точні цифри будуть відомі у середині листопада, — заявив міністр освіти Володимир Балаш.

Як відомо, спеціальний закон про заходи щодо подолання міграційної кризи передбачає, що у разі відсутності протягом 20 днів без поважної причини дитина-біженець може бути виключена зі школи. Після виключення батькам надається 15 днів, щоб відреагувати та спробувати відновити можливіть відвідування дитиною школи.

Міносвіти обґрунтувало запровадження цього правила тим, що біженці часто переїжджають і не повідомляють про це керівництво школи, чим блокують місця для інших дітей.

Нині найбільше українців зареєстровані у початкових школах Чеської Республіки — 32 541 дитина. Далі дитячі садки — 5164 дитини. Це дані Міносвіти Чехії виключно біженців, які зареєструвалися наприкінці минулого (з 24 лютого) або на початок нового навчального року.

Згідно з чеськими законами, батьки зобов'язані забезпечити відвідування дитячого садка дитиною (як мінімум кілька років перед школою — після досягнення 5-річного віку) та початкову школу (9 класів). Це правило поширюється й на біженців. За невиконання закону батькам може загрожувати штраф чи кримінальне провадження.

Нагадаємо, учні-переселенці, які через повномасштабну війну переїхали у більш безпечніші регіони України, мають обрати одну школу для навчання. Навчатися одночасно у двох українських школах на різних формах навчання не можна. Зарахування і відрахування дітей зі шкіл відбувається за правилами мирного часу. Тобто батьки мають забрати документи з одного закладу освіти і надати їх до іншого.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.