Половина молоді в Україні працює не за фахом

Школярів потрібно навчати правильно обирати професію. Що для цього робить МОН?

Майже кожна друга молода людина в Україні працює не за фахом, а майже третина бажає змінити професію. Про це повідомив заступник міністра молоді та спорту України Микола Даневич під час презентації підсумків проекту щодо свідомого вибору професій у школі «Карта професій». Презентація відбувалася в Укрінформі.

В Україні є потреба у проведенні якісної профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи зі школи, а також налагодженні консолідованих зусиль центральних органів виконавчої влади. За даними соціологічного дослідження «Молодь України-2019», 50% молоді працює не за своїм фахом і майже третина хочуть змінити професію, що її обрали раніше, - сказав Даневич. 

Як підкреслила Вікторія Карбишева, керівниця експертної групи директорату професійної освіти Міністерства освіти та науки України, питання щодо свідомого вибору професії молоддю є надважливою для України.

Завдання школи допомогти дитині зробити свій вибір щодо майбутньої професії, а закладів професійно-технічної освіти та вищої освіти адаптувати учня, студента до ринку праці. МОН підготувало концепцію професійно-технічної освіти, метою якої є системна реформа професійної освіти. Основні завдання якість, децентралізація управління фінансування, а також взаємозв'язок з ринком праці, заявила вона.

Карбишева підкреслила, що МОН вирішує проблеми профорієнтації спільно з іншими відомствами, громадськими та міжнародними організаціями.

Координатор Career Hub, CSR Ukraine Тарас Деркач зазначив, що проект «Карта професій», який існує вже три роки, активно підтримують представники бізнесу. За його словами, з 2016 року CSR Ukraine та Центр «Розвиток КСВ» реалізовує Всеукраїнську освітню програму «Карта професій у сфері торгівлі» за підтримки провідних компаній та Міністерства молоді та спорту України. У рамках проекту було створено 5 буклетів про різні професії, розроблено 39 занять для 5-10 класів. Також підписано меморандуми зі 120 школами, що розпочали заняття, на яких учнів вчать будувати кар'єру. Координатор повідомив, що пілотні школи вже проводять уроки та тематичні заходи для понад 10 тисяч учнів. До того ж, додав Деркач, що гриф МОН розміщено на буклетах про професії та на методиках занять.

Посилання на Укрінформ: https://www.ukrinform.ua/

644
19.04.2019 18:00:19

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!