і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Похвала для хлопчиків та дівчаток: різна, як і їх природа

Чи знаєте ви, як треба хвалити хлопчиків і дівчаток? Зовсім по-різному, як різняться між собою два світи: чоловічий і жіночий.

Похвала потрібна кожному з нас. Здавалося б, будь-які схвальні слова повинні надихати і дорослих, і дітей, спонукати їх бути кращими та стараннішими в усьому. Втім, відомий психолог та ведичний астролог Руслан Нарушевич у своїй лекції «12 загадок для мами і тата» стверджує, що похвала для хлопчиків і дівчат повинна бути принципово різною. Чому так і у чому ця різниця, говориться в уривку  з його промови, який ми наводимо у цьому матеріалі.

Автор вважає, що дівчинка повинна відчувати, перш за все, що її люблять не за якісь заслуги та вчинки, а просто так, тому що вона така, яка є.

Дівчаток не треба хвалити за зроблене. Ви сприяєте їхній деградації. Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: дуже смачно, дуже красиво - в результаті формується таке, що визнання мене прийде тільки за мої заслуги, - впевнений психолог.

Руслан Нарушевич називає це принципом, який «знищує жінку». Правильним він вважає стан речей, коли дівчинка вже з дитинства переконана, що гідна любові вже тому, що вона є, тому, що вона – розумниця, господиня, помічниця, принцеса, фея. Саме такими словами психолог і радить звертатися  до дівчаток. Тільки тоді у них сформується здорова психіка, адже схвалюють їхню природу.

У дівчат повинно бути непохитне переконання: Щоб мені отримати любов, треба просто залишитися собою.

Ось у чому принцип виховання дівчинки, на думку психолога.

Автор вважає, якщо хвалити донечку, дівчинку за заслуги, за якісь справи, вона  почне думати: мене саму хвалити нема за що, любов я можу тільки заробити. Будуть заслуги - буде любов.

Дівчинка не стане кращою, якщо її супом пригощати весь район. Вона просто зрозуміє, що вона повинна упахаться за все життя, і район годувати супом. Вона не заслужить більше ніколи любові, поки всіх супом не нагодує. Дайте дівчинці розуміння, що вона досконала і прекрасна сама по собі, що кохання і визнання їй заслуговувати не потрібно, що ви любите її і захоплюєтеся нею просто тому, що вона є, – говорить Нарушевич.

А от хлопчиків, навпаки, треба хвалити за вчинки.

Мами дуже люблять говорити: ти у мене така принадність, такий розумничка, такий молодець. Начебто добре. Насправді, ви тільки сприяєте деградації чоловіка, тому що йому ввижається, що він сам по собі хороший. А чоловікові добре, тільки якщо він чогось досягає, – переконаний  Руслан Нарушевич.

Автор пояснює: щоб хлопчик удосконалювався і від цього відчував себе щасливим, йому треба говорити про його заслуги: дуже красиво зроблено, здорово, вміло! Хлопчику не настільки потрібні ласкаві слова, йому потрібно щоби всі помічали, чого він досяг, що у нього вийшло краще за всіх.  Його природа – розвиватися.

Замість того, щоб сказати: «зайченя», «сонечко», – для старших хлопчиків дуже важливо, щоб його літак, зроблений з лего, ви показували всім гостям. Це важливіше, ніж всі «сонечко», «лапонька», «зайченя». «Подивіться, що він зробив, вгадайте, хто це зробив. Правильно, це Альошка зробив, це син мій! – набагато важливіша похвала, більший стимул для хлопчика, – запевняє Руслан Нарушевич.

Посилання на «Фітнес для мозга»: http://fit4brain.com/

847
05.04.2019 08:00:00

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти