Новини
958
23 жовтня 2019 о 13:19

Поговорімо про булінг: зустріч випускників програми Access у київській школі № 168

Діти та батьки взяли участь в освітньому заході разом з представницею Корпусу Миру Кендрою Ван Бік.

У київській школі І-ІІІ ступенів № 168 відбувся захід, присвячений боротьбі з булінгом серед учнів. Освітній заклад активно реалізує інклюзивну програму та слідує принципу «Рівні права для всіх» під керівництвом директорки Наталії Іванівни Кравчук.

Наразі в школі навчається майже 100 дітей з особливими потребами (це 30% від загальної кількості), серед них є учні з дитячим церебральним паралічем, гіперактивні, а також із розладами аутичного спектру (РАС).

Тема булінгу є однією з найгостріших в Україні, тож під час зустрічі, на якій були присутні випускники програми The English Access Microscholarship Program, розглядали причини та наслідки цькування, а також різновиди булінгу. Захід збігся зі святкування 10-річчя проєкту Access в Україні.

Почесними гостями заходу стали аташе з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні Тімоті Коллінз та представниця Корпусу Миру Кендра Ван Бік.

Пані Ван Бік провела захопливу антибулінгову сесію, продемонструвавши учням на практиці незворотні наслідки будь-якого цькування. Для цього усі присутні виконали спеціальну антибулінгову вправу. Кожний учень отримав листок паперу, який необхідно було зім’яти, покласти на підлогу, наступити на нього і потовкти, але так, щоб не розірвати. Потім листок попросили розгорнути і ретельно розгладити.

А тепер скажіть своєму папірцю: «Мені шкода. Мені дуже-дуже шкода», – запропонувала спікерка. – Чи змінилось щось? Чи вирівнявся після цього папір?

Кендра зазначила, що не заважаючи на вибачення і на спроби розгладити листок паперу, на ньому все одно залишились рубці. Саме це й відбувається, коли одна дитина цькує іншу. Можна перепросити, але рубці ніколи не зникнуть.


Необхідно постійно проводити просвітницькі заходи для того, щоб інформувати дітей, вчити їх, як бути терпимими, як ставитися до інших з повагою. Булінг – це дійсно проблема, але насправді її можна вирішити, якщо вчасно вжити заходів, – наголосила Альона, викладачка східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, вчитель проєкту Access.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.