Півтора десятка вчителів залишились без роботи на Канівщині

Винних у невиплаті зарплати намагається встановити прокуратура.

Вчителі залишились без роботи в новоствореній Таганчанській ОТГ, що на Канівщині. Ще на початку навчального року громада взяла в району на свій баланс місцеву школу. На її базі створили ліцей. Поки керівництво ОТГ наводило лад із документами та ліцензіями на новий навчальний заклад – учителі працювали. Утім наприкінці січня школу остаточно ліквідували, а педагоги залишились за бортом. Про це повідомляє ТРК ВІККА.


Пані Юлія – вчителька англійської мови. Сама виховує дитину. Зі школи її звільнили однією з перших. Після створення у Таганичі об’єднавчої громади, її керівництво взялося за закриття тамтешнього освітнього закладу. У селі школа працює, але юридично називається ліцеєм.  Поки там міняли назву, Юлія проводила уроки.

Я проводила уроки, але на моє місце була прийнята людина. Ми з нею разом заходимо в одні двері, в один клас. Я проводжу урок, а ця людина просто сидить на уроці і отримує заробітну плату, – розповідає вчителька.

Окрім Юлії без роботи залишилося ще 13 вчителів і директор школи.

Три місяці під час передачі школи на баланс району на баланс ОТГ, ці вчителі взагалі не отримували заробітної плати. З серпня по лютий в одному приміщенні юридично функціонували два заклади – Таганчанська сільська школа та ліцей. Ця ситуація абсурдна, каже колишній директор. Впевнений, керівництво це зробило, аби знищити старий педколектив.

Діями керівництва ОТГ обурені і батьки школярів.

Кажуть, з вересня нова дирекція примушувала їх писати заяви на переведення дітей зі школи у ліцей, а тим хто відмовлявся – погрожували невидачею атестатів. До того ж, батьки обурені, що педколектив змінили посеред навчання.

Нині зі старого педколективу у ліцеї працює лише п’ятеро вчителів.  Решта нові. Начальник сільського відділу освіти запевняє – на навчальний процес це не впливає. У сільраді кажуть – все через районний відділ освіти та звільнених вчителів. Мовляв, перед початком року їм пропонували написати заяви на звільнення і одночасно на працевлаштування до ліцею.

А у невиплаті освітянам заробітної плати і існування двох навчальних закладів в одному приміщенні, цілком винен район, який затягував передачу школи на баланс ОТГ. Наразі, винних у невиплаті зарплати намагається встановити прокуратура. Минулого тижня там відкрили кримінальне провадження.

Тим часом, звільнений педколектив відстоює свої права у судді.

Вчителі подали колективний цивільний позов відновлення їх на посадах і запевняють – йтимуть до кінця.

1992
27.02.2020 12:29:16

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
0
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!