! В а ж л и в о

Підлітки з Донбасу та Німеччини поставлять п’єсу про спільне бачення європейського майбутнього

Дитячий погляд на війну та майбутнє без неї буде відображено у спектаклі, який покажуть на театральному фестивалі у місті Кельні.

У рамках соціокультурного проєкту The Future of Europe 15 українських і німецьких підлітків покажуть спільне бачення європейського майбутнього. Україну представлять переселенці і жителі прифронтових територій Донбасу.

Війна – це страшно. Але неможна її не помічати. Багато дітей отримали власний досвід будівництва нового життя на руїнах. Спектакль – це цікава можливість втілити на сцені свої емоції і почуття від пережитого. А також відобразити бачення майбутнього щодо подальшого розвитку своєї рідної країни без війни.

Про проєкт та свої відчуття учасники розповіли напередодні їхнього творчого подорожі до Німеччини.

Я родом із Донецька. В моєму житті був день вибору. Важкий день. Моя сім'я вибрала втратити абсолютно все. Було таке, що я жила в жахливих умовах – 4 ліжка і поле. Це було страшно. В проекті ми будемо торкатися теми війни. Це важко особисто для мене, тому що згадую ці події. Я переживаю їх знову. Але це важливо. Я хочу щоб люди знали про те, до чого призводить війна, – розповідає Ярослава, учасниця проєкту. Її сім'я була змушена виїхати з рідного міста нв початку бойових дій.

У кожного з учасників соціологічного проєкту своя історія, але об'єднує їх війна, яка почалася на Донбасі в 2014 році і внесла свої корективи. Підліткам – від 12 до 16 років. Деякі з них пам'ятають Майдан і початок збройної агресії РФ на Донбасі, міркують про майбутнє України і європейські цінності.

Катерина з батьками 5 років тому переїхала з нині непідконтрольваного українській владі Дебальцеве (Донецька обл.) до Харківської області.

Навіть тоді, в 12-13 років я вже відчувала, що я теж несу велику відповідальність за країну. Коли виросту, повинна щось зробити. Не знаю, звідки бралося це почуття. Зараз я намагаюся брати участь у всіх проектах, які допоможуть в цьому. Цей проект ідеальний для мене. Він об'єднує акторську майстерність, а я багато грала в театрі. Це близька для мене тема, адже я – переселенка, – пояснює дівчина.

Українські учасники проєкту готуються до поїздки до Німеччини. Разом з 15 німецькими підлітками вони будуть ставити п'єсу на тему – «Майбутнє Європи».

Діти їдуть в крайній західний регіон Німеччини – Дюссельдорф, Кельн, Борн. Цей регіон ми вибрали не випадково. Він також пережив велику війну. Там і досі гостро стоїть питання примирення і порозуміння. Тож підлідки разом будуть шукати рішення. Як висловитися – вони вибирають самі. Думаю, всі повернуться іншими, – розповів Андрій Май, художній керівник.

Після поїздки в Німеччину всі учасники проєкту планують зібратись в Україні, у творчому таборі. Саме там підлітки двох країн об'єднають всі напрацьовані тексти і відео для створення мультимедійного документального спектаклю.

До того ж, що учасники вже є авторами текстів та драматургами, вони ще виступають як режисери і актори. З ними працюватимуть професіонали, але в якості менторів. Перед ними стоїть питання – куди ми рухаємося? Це молодь, яка через 5-10 років буде кудись спрямовувати нашу країну, і вони вже можуть показати нам вектор розвитку, – зазначила генеральна менеджерка проєкту Вікторія Відіщева.

У вересні підлітків чекає тур 15 містами України з презентацією спектаклю, а в листопаді її покажуть на театральному фестивалі в Кельні.

Бажаємо успіху і натхнення нашим акторам! А також з нетерпінням очікуємо на результати їхніх напрацювань.


Нагадаємо, школярі навчатимуться на українських фільмах. 

Авторка: Любава Кулинич

Посилання на dnews: https://dnews.dn.ua/

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»