Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Під час війни будь-який заклад освіти — у зоні ризику: Шаров

Повномасштабна війна внесла суттєві корективи в освітній процес уцілому, але вона не повинна зупиняти процес здобування освіти.

Станом на сьогодні, під час дії воєнного часу Україна має два типи територій:

  • території, які було окуповано рф до 24 лютого 2022 року;

  • території, які опинилися в зоні активних бойових дій після початку повномасштабного вторгнення росії.

Як відомо, до 24 лютого 2022 року тимчасово окупованою була територія АР Крим, місто Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Щодо цих територій основні схеми з можливості вступу до закладів вищої, фахової передвищої професійної, професійно-технічної освіти були відпрацьовані й раніше. Практично єдина зміна цього року — можливість проводити всі процедури дистанційно.

Території, які опинилися в зоні активних бойових дій після початку повномасштабної війни, називають «особливо небезпечними». Щодо них нормативна база була напрацьована за останні тижні.

Що змінілося в Правилах вступу до закладів вищої освіти 2022 року

Усіх жителі «особливо небезпечних територій», які планують вступати до вишів, мають право користуватися квотою 2 до закладів вищої освіти та фактично поза конкурсом зараховуватися до закладів фахової передвищої освіти та можуть вступати за індивідуальною усною співбесідою. Вступники, які знаходяться на підконтрольній Україні території або у країнах Європи, мають можливість скласти національний мультипредметний тест і вступати за квотою 2.

Безпека у закладах вищої освіти має стати пріоритетом за замовчуванням

Україна готується до дуже складного періоду навчання 2022-2023 років. Хвилюватися є чому. Наприклад, зимовий період. Відомо, що у країні є проблеми з газом. Яким буде опалення цьогоріч — складно сказати. Щоб узимку зробити довшими канікули, навчання цього року почнеться раніше — у середині серпня.

Логіка форм навчання така ж сама, як і в школах. Наприклад, у навчальному корпусі вузу зазвичай працюють і навчаються 1200 осіб. Поруч є укриття, в якому наявні 400 місць. Зрозуміло, що так навчання проходити не може. Це означає, що навчальний процес буде розділено на зміни.

Ті заклади, які знаходяться у зоні, де існує небезпека артилерійських ударів, не виходитимуть в офлайн режим найближчим часом. Це Харків, Миколаїв, Кривий Ріг, Запоріжжя й інші. Крім того, в офлайні будуть також ті заклади, які не можуть практично забезпечити безпеку навчання, — повідомив генеральний директор директорату з фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

Як відомо, кожна спеціальність має свою специфіку. Тому поки що незрозуміло, наприклад, яким чином викладати онлайн хореографію або мікробіологію.

За словами Шарова, найбільша проблема на сьогодні — це заклади Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Чернігівської областей. Тут найбільше руйнувань. Поки не закінчиться війна, на превеликий жаль, будь-який заклад знаходиться в зоні ризику. Нам певний час доведеться з цим жити, але це не повинно зупиняти процес здобування освіти.

Нагадаємо, під час проведення вступних іспитів у разі оголошення повітряної тривоги тестування призупинятиметься, а абітурієнти переходитимуть до укриттів.

«Всеосвіта» просить освітян долучитися до опитування за посиланням із проханням анонімно проголосувати: ви за чи проти очного навчання під час війни. Якщо у вас є інша думка, поділіться, будь ласка, нею з «Всеосвітою» у коментарях, аби ми могли краще зрозуміти ваші перестороги.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.