Перший раз у перший клас за новими стандартами

Уряд схвалив новий державний стандарт початкової освіти, який буде запроваджено в школах із вересня 2018 року.

Українські діти повинні отримувати якісну та конкурентну освіту, що дасть їм можливість бути успішними, - інформує Міносвіти.

«Створення нового стандарту початкової освіти – це був складний крок, який передбачав переосмислення і застосування нових підходів. Ми мали вирватися з прокрустового ложа тільки виключно знань. І, гадаю, нам це вдалося, адже документ справді інноваційний і він надихає», – зазначила Міністр.

Основні цілі та положення нового стандарту освіти спрямовані на формування у дітей уміння практичного застосування набутих знань та їх максимальний зв'язок із життям.

1.       Результати навчання дітей визначаються не через суму знань, які має отримати дитина, а через досвід, компетенції, знання, цінності та вміння, які вона засвоює.

2.       Дитина повинна вміти застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Серед ключових вмінь, якими має оволодіти учень у початковій школі, – читання з розумінням, уміння висловити власну думку, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики та ухвалювати рішення, здатність співпрацювати з іншими людьми.

3.       Результати пілотного проекту в 100 школах довели, що новий держстандарт освіти забезпечує високий рівень навчання дітей, підвищує мотивацію до навчання та відвідування школи, розвиває комунікативні вміння, підвищує самостійність дітей.

Підкріплена ініціатива й фінансово. Уряд виділив у поточному році майже два мільярди гривень на модернізацію початкової школи. Вперше здійснюється масштабне підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.