Перша професія: українські дизайнери вчать вихованців з інтернату

В рамках проекту "Перша професія" українські дизайнери провели для дітей Добровеличківського інтернату майстер-клас з крою та шиття.

Погодьтесь, для кожної людини важливо мати роботу, інколи ця необхідність важливіша за те, щоб отримати вищу освіту. Більшість із нас ніколи не думали над тим, «а що якби я був в інтернаті? Чи склалось б моє життя по-інакшому?». А от діти з багатодітних, неповних та малозабезпечених сімей практично не мають можливості мати роботу, що вже й говорити про здобуття освіти. Такі сім’ї потребують уваги не лише з боку держави, але й з боку небайдужих людей. Хто, як не ми своїм прикладом можемо надихнути їх, показати, що життя поза стінами інтернату яскраве і щасливе. Важливу місію взялися виконувати українські дизайнери, які навчають дітей з неблагополучних сімей.

В рамках благодійного проекту «Перша професія» вихованцям Добровеличківської школи-інтернату провели майстер-класи з крою та шиття, а ще й розказали – як власноруч пошита сукня може стати квитком у доросле життя.

У експериментальному цеху, де створюється одяг відомого українського бренду діти разом з дизайнерами створювали одяг для себе.

Столичні модельєри та кравчині провели для вихованців цікавий урок. Марина, одна із вихованок, витратила пів години часу, щоб пошити собі спідничку.

Ось я оверлком це, а це вже на машинці. Мені спеціалісти показали, як правильно.

Талановита дівчинка навіть зшила сама сукню, в якій прийшла, хоча їй тільки 14. Вона вже знає ким буде, коли закінчить інтернат.

Модельєром. Тому що мені більш це дається. Ми вже з дівчатами розібрали собі тканину і вже придумали, що собі будемо шити, - говорить Марина Іщенко, вихованка Добровеличківської школи-інтернату.

Незадовільним є лише той факт, Держпрограми професійного навчання для вихованців інтернатів в Україні не існує.

Це наша спроба допомогти дітям з інтернатів не боятися безробітного майбутнього поза стінами інтернатів. В нас є гуртки столярні, візаж, швейні, кулінарні, - говорить Ірина Плешакова, куратор програми "Перша професія" ГО "Освіторія".

Тож один з таких гуртків працює і в Добровеличківському інтернаті. З тканиною та обладнанням допомогли українські бренди одягу.

Не уявляєте, як нас це надихає. Вони бачать річ наприклад, але вони не знають, що за цим стоїть і коли вони бачать, мені здається, у них просто світ стає ширшим, - говорить Тетяна Іщук, директор з розвитку української швейної фабрики.

Поки що в українських інтернатах працює уже 14 гуртків, але в планах благодійників відкрити протягом року ще 6.

Посилання на Подробности: http://podrobnosti.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.