Новини
680
22 липня 17:12

Пандемія COVID-19 спричинила «пандемію сирітства»: 1,5 млн дітей у світі втратили рідних

Ця цифра – ще один трагічний наслідок COVID-19, який забрав 3 млн життів у всьому світі.

Близько 1,5 млн дітей у всьому світі залишилися сиротами через пандемію COVID-19. Такі дані озвучив Центр з контролю та профілактики захворювань у США, повідомляє Українська правда.

Дослідники підрахували, що з березня 2020 року по квітень 2021 року понад мільйон дітей пережили смерть одного або обох батьків.

Ще півмільйона пережили смерть бабусі, дідуся або опікуна, з яким вони проживали.

Науковці кажуть, що наведені ними цифри, ймовірно, занижені, оскільки вони базувались лише на офіційних даних смертності від COVID-19. А насправді таких дітей може бути набагато більше.

Трагічно, що багато демографічних, епідеміологічних та медичних факторів дозволяють припустити, що справжні цифри постраждалих можуть бути значно більші. У найближчі місяці нові штами вірусу та повільний темп вакцинації у всьому світі можуть прискорити пандемію, в результаті чого ці цифри ймовірно зростуть, – розповіла одна із авторок дослідження Джульєтт Унвін у коментарі Imperial College London.

Найбільше дітей, які втратили батьків через COVID-19, проживають в Перу, в Південній Африці, Мексиці, Бразилії, Колумбії, Ірані, США та Росії.

Майже в кожній країні смертність серед чоловіків була більшою, ніж у жінок. Загалом, діти втрачали батьків у п’ять разів більше, ніж матерів.

Нам потрібно швидко реагувати, тому що кожні 12 секунд дитина втрачає свого близького родича через COVID-19,– сказала профессор Люсі Клувер.

Доктор Сет Флаксман, який теж працював над дослідженням, назвав таку ситуацію «прихованою пандемією сирітства».

Дослідники наголошують, що наразі необхідно посилити підтримку дітей-сиріт, забезпечити доступ до шкіл та робити щеплення опікунам та вихователям дітей.

Ці 1,5 мільйона дітей стали ще одним трагічним наслідком COVID-19, який забрав 3 млн життів у всьому світі. Ми наголошуємо на тому, що захист та підтримка дітей-сиріт має стати пріоритетом для урядів країн, адже сирітство не зникає, –  зазначила доктор Сьюзен Хілліс, одна з провідних авторок дослідження.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: У РНБО анонсували посилення карантинних обмежень в Україні

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.