Пам'ятаймо, що всі люди рівні, та поважаймо один одного!

Якщо людина відчуває себе не такою, як більшість навколо, її життя може перетворитися на страждання. Запобігає цьому велика кількість громадських об'єднань.

8 з 10 студентів, які належать до ЛГБТ-спільноти, відчувають на собі словесні домагання з боку однокурсників та ровесників. Такі дані наводить на своїй сторінці в Інстаграм популярна акторка Джулія Робертс. Вона зазначає: якщо молоді люди мовчать про подібні утиски, це дуже заважає їм навчатися та досягати успіху у житті.

Проти замовчування фактів морального та фізичного насильства, дискримінації у різних її проявах, негативного ставлення за ознакою сексуальної орієнтації, гендерної нерівності, а також проти злочинів на грунті ненависті виступають прихильники американської загальнонаціональної організацїї GLSEN, яка об'єднує геїв, лесбіянок, бісексуалів, трансгендерів та їх гетеросексуальних друзів. Мета організації – припинення дискримінації, образ, принижень і насильства за ознакою сексуальної орієнтації у закладах освіти США. Активісти закликають до терпимості та взаємоповаги людей один до одного. У цій мережі освіти прагнуть, аби кожного учня, студента або викладача кожної шкільної або університетської спільноти цінували та поважали незалежно від його сексуальної орієнтації, або гендерної ідентичності, або самовираження.

Щорічно GLSEN проводить Day of Silence – День тиші, або День Мовчання. Під час акції студенти виступають проти замовчування фактів словесних та фізичних знущань над своїми однолітками із нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Чергова акція відбудеться 12 квітня 2019 року. Про це Джулія Робертс також нагадує у своєму Інстаграм.

Треба зазначити, що погляди загальної рівності людей та поваги до їх прав розділяють разом із відомою акторкою її колеги – зірка «Щоденників вампіра» Ніна Добрев, актори Кейт Хадсон та Метт Бомер. Всі вони були запрошені на церемонію вручення нагород GLSEN Respect Awards 2016, організовану для підтримки ЛГБТ-спільноти.

У нашій країні ЛГБТ-коммьюніті підтримують 37 організацій, які входять до реєстру «Ради ЛГБТ-організацій України»Станом на серпень 2014 року в Україні діяли 44 офіційно легалізованих органами юстиції громадських та благодійних ЛГБТ-організацій і 1 легалізоване об'єднання. Вони спрямовують свою діяльність на освіту всього українського суспільства щодо гомосексуальності, розвінчанню гомофобних стереотипів і забобонів стосовно геїв і лесбійок, консолідації самої лесбігей-спільноти та відстоювання прав ЛГБТ. Учасники цих організацій проводять постійний моніторинг дотримання прав людини по відношенню до ЛГБТ, призначають тренінги, семінари та конференції, пропонують зміни до українського антидискримінаційного законодавства. Члени цих об'єднань проводять з іншими організаціями спільні акції за відстоювання рівних прав для ЛГБТ. Саме у них можуть отримати правову, психологічні допомогу ті, хто став жертвою дискримінації. Консультації із нагальних питань надаються для вчителів, підлітків та батьків.

 Зокрема, у 1998 року створений у Луганську, а нині працює у Києві Правозахисний ЛГБТ центр «Наш світ», девіз якого: «Ми є, ми – інші, і це наш світ також!».

У Києві створено Центр інформації про права людини   А ще одна київська спільнота КиївПрайд кілька років поспіль організовує у столиці Марш рівності, учасниками якого стають тисячі людей.

А як ставляться до питання рівності прав людей у Вашій школі? Що думаєте Ви щодо ЛГБТ? Чи знайомі особисто з такими людьми? Як ставитеся до цих людей? Що знаєте про їхнє життя? А може, у Вашому класі або школі є такі учні ? Запрошуємо взяти участь у нашому опитуванні та надіслати свої відповіді.

491
10.04.2019 16:00:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!