Освіта за кордоном: перші кроки до навчання

Все більше українських студентів хочуть навчатися не в Україні, а здобути навчання в престижних європейських університетах

Після закінчення школи все більше випускників надають перевагу не українським навчальним закладам, а європейським університетам. Студентам цікава зарубіжна культура, їм хочеться переймати передовий досвід, заводити нові знайомства, удосконалювати знання мови та як найкраще пізнати світ.

Для тих, хто все ж планує покинути Україну, і навчатись за кордоном, існує чимало навчальних програм. Наприклад: програма імені Фулбрайта, Erasmus та Erasmus Mundus. Тож, скористатися можливістю може кожен.

Які кроки потрібно здійснити, щоб навчатись за кордоном

Як інформує Я Студент, спочатку потрібно написати мотиваційний лист, додати розгорнуте резюме, документ про здобуття повної загальної середньої освіти (бажано з відмінними оцінками), та зібрати відповідні документи для реєстрації. Якщо Ви ще не закінчили університет, то оцінки в заліковці відіграють важливу роль. Також, попросіть у вашого викладача написати для Вас рекомендаційний лист. І залишається лише одне – вдосконалити знання іноземної мови до рівня В1 чи В2.

Що пропонує закордонна система освіти студентам

В європейських університетах навчання здійснюється зовсім не по тій методиці, що і у нас. Наприклад, у вишах Франції вивчають не більше семи предметів.

Студентам за кордоном надають можливість самостійно вивчати предмет, заохочують ходити до бібліотек та в читальні зали. Не потрібно шукати літературу із довжелезних списків, натомість, будьте готові виконувати творчі завдання. У закордонних ВНЗ навчання проходить таким чином, щоб практики було більше, ніж теорії. Окрім того, тут і до оцінювання відносяться спокійніше ніж у наших вузах. Зі своїм викладачем ви можете обговорити результати своїх іспитів. Варто запам’ятати, що в закордонних університетах списування чи плагіат суворо карається: студента можуть виключити з навчального закладу.

Власне, ще одна відмінність закордонних університетів в тому, що за викладачами не потрібно постійно бігати, вони лояльно ставляться до своїх студентів, завжди вислуховують і допомагають.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.