Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Освіта за контрактом: оплата роботодавцем навчання

Чи відбувається оподаткування плати за навчання працівника, якщо роботодавець сплатив однією сумою весь період навчання?

Часто роботодавці хочуть, аби їхні майбутні працівники мали якісну фахову освіту. Тому перспективному претенденту роботодавець може оплатити повністю навчання у виші чи професійно-технічному закладі освіти.

Відповідно до пп. 165.1.21 Податкового кодексу України до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відноситься сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, — пояснюють юристи.

При цьому законодавством не встановлено обмежень щодо строку, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Отже, якщо роботодавець сплатив за навчання фізичної особи — найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому її розмір не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, то така сума, сплачена роботодавцем, оподаткуванню не підлягає.

Нагадаємо, студенти університетів і коледжів України, які вчаться на контракті, можуть повертати частину виплат за навчання у вигляді податкової знижки, згідно зі статтею 166 п. 3.3. Податкового кодексу України.

Оформити відшкодування за навчання може офіційно працевлаштована людина, яка платить із зарплати загальнодержавний податок на доходи. Тобто це студент/один із його батьків/чоловік або дружина/опікун, який оплачує навчальні послуги.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.