«Освіта XXI століття. Щаслива школа»: досвід ОАЕ

Розвиток освіти є державним пріоритетом Об'єднаних Арабських Еміратів. В цій країні вважають, що саме з щасливих дітей, щасливих батьків та щасливих вчителів складається успішна нація.

З вересня цього року для українських першокласників запрацює Нова українська школа. В основі її концепції лежать не лише технічні новації по вдосконаленню навчального середовища, а й новий психологічний підхід у відносинах «вчитель-учень». Суть нової парадигми полягає в тому, що вчитель має бути не просто джерелом знань, а й партнером по розвитку. Адже досвід показує, що для добробуту суспільства найкращою практикою є не лише інтелектуальне виховання дітей, а й робота з їхніми особистостями, щоб якомога більше підготувати їх до вимог сучасного світу. Проте, на сьогодні, для України це ще плани. Відповідальність за те, як на практиці якісно втілити всі освітні нововведення в життя покладається на вчителів та батьків. Як правильно підготуватися до змін, які вже почалися? Та що можна запозичити зі світової практики?

В цьому плані цікавою для дослідження та запозичення досвіду є міжнародна школа Apple в Дубаї, адже вона бере за мету виховання щасливих, комунікабельних та впевнених в собі людей. Ба навіть більше: ОАЕ прагне до 2021 року увійти в топ-5 найщасливіших країн світу за міжнародним рейтингом щастя. В цій країні вважають, що саме з щасливих дітей, щасливих батьків та щасливих вчителів складається успішна нація!

Цікавим є те, що курсів підвищення кваліфікації вчителів там як таких не існує. Зате є школи, які регулярно наймають тренерів для роботи зі своїми педагогами. Тобто школою лише задаються стандарти, створюється простір для зв’язків та надається матеріал для натхнення.

Директор школи – Пранджала Дутта, поділилась з українцями своїми рецептами створення щасливої школи, провівши в Києві семінар на тему «Освіта XXI століття. Щаслива школа». В основі педагогічної спеціалізації Пранджали – навчальні навички ХХІ століття, інновації в освіті, розвиток навичок критичного мислення та вміння ставити запитання, ситуаційне і трансформаційне лідерство, навчання «понад дисциплінами» (трансдисиплінарність).

Інформаційний ресурс Empatia.pro поділився на своїй сторінці в facebook деякими методами школи Apple:

- Впровадження години благополуччя та медитації в класі;

- Встановлення в холі школи «диванчика друга», де завжди знайдеться місце для кожного маленького чи дорослого учасника освітнього процесу, який відчуває сум і потребує дружньої підтримки;

- Батьківські збори, які проводять самі діти, і раз в семестр збирають батьків, щоб розповісти їм, чому вони навчилися за цей час;

- Тиждень ідей під девізом «будь-яка ідея заслуговує на увагу»;

- ІТ тиждень, під час якого ніхто, включаючи адміністрацію школи, не може користуватись паперовими носіями інформації;

- Тематичні дні, як-то «Питальний понеділок», «уважний вівторок», «командна середа», «захопливий четвер» та «вдумлива п’ятниця»;

- Програма професійної практики для учнів усіх класів, наприклад, робота в бібліотеці чи пекарні.

Успіх держави  - це двосторонній процес. Він, з одного боку, полягає в мудрому лідерстві, чіткому баченні напрямку руху, наданні ресурсів й можливостей для здійснення змін, а з іншого -  в чітких показниках ефективності реалізації нововпроваджень. На бачення, окреслене керівництвом, працює вся країна, і система освіти зокрема.

Фотоматеріал взято з офіційної сторінки Empatia у facebook

Посилання Освіта Нова: http://osvitanova.com.ua/

Посилання facebook: https://www.facebook.com/empatia.pro/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.