+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Оплата роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Як нараховуватиметься зарплата педагогам інклюзивно-ресурсних центрів та інклюзивних класів? Скільки годин навантаження для них передбачено?

Робота з учнями з особливими освітніми потребами вимагає високого професіоналізму, чимало віддачі та емоційної стійкості. Саме тому розрахунок педагогічного навантаження, нарахування ставки та тривалість щорічної відпустки мають певні особливості, коли йдеться про викладачів для дітей з особливими освітніми потребами й педагогів інклюзивно-ресурсних центрів.

Які саме умови праці пропонують педагогічним працівникам, учні яких займатимуться за інклюзивною програмою, розглянемо детальніше.

 Скільки коштує важка праця? 

Є ряд категорій педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, на нарахування зарплати яких поширюються умови оплати праці, передбачені для фахівців спеціальних закладів:

  • педагоги інклюзивно-ресурних центрів;
  • учителі-логопеди;
  • вчителі-дефектологи;
  • практичні психологи спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів).

Цим фахівцям нараховуватимуть кошти за 3-годинний робочий день викладача (тобто за 18 годин на тиждень), згідно з п. 64 Інструкції обчислення зарплати освітян. За норму робочих годин, визначених офіційною документацією, нарахування коштів для таких педагогів відбувається додатково до основної ставки. Ці виплати обчислюються щомісяця за тарифікацією.

Важливо! На нарахування не впливають кількість тижнів або робочих днів у різні місяці року. У канікулярний час нарахування коштів відбувається у такому самому режимі.

Докладніше можна дізнатися у п. 68, п. 71 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

Також є дві категорії педагогічних працівників для яких передбачено підвищення ставки на 25% (згідно з п. 29 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти). До них належать:

  • викладачі загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку;
  • вчителі груп, де навчаються діти, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку.

 Про робоче навантаження 

Тривалість робочого тижня педагогів ІРЦ, згідно з Положенням про інклюзивно-ресурсний центр (пункт 40), складає 40 годин. Це тарифна ставка спеціалістів цієї галузі, з якої 18 годин на тиждень мають проходити безпосередньо за психолого-педагогічною роботою з дітьми з особливими освітніми потребами. Увесь інший час фахівці ІРЦ проводять різноманітні види діяльності. Серед обов’язкових:

  • надання консультацій батькам/законним представникам дітей;
  • консультування педагогічних працівників, які беруть участь в інклюзивному навчанні.

Важливо! Години викладання, відпрацьовані у зв’язку з виробничою необхідністю, оцінюються, залежно від кількості фактичних годин, однак, не більше 240 годин за рік (п. 91 Інструкції).

 Щодо пільг та відпусток 

Коли йдеться про надання щорічних відпусток на педагогічних працівників ІРЦ також поширюються умови, передбачені для фахівців спеціальних закладів (відповідно до п. 47 Положення про інклюзивно-ресурсний центр). Учителі-логопеди, дефектологи, практичні психологи спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) мають право на низку преференцій та пільг, передбачених законодавством для педагогів спеціальних закладів загальної середньої освіти та для викладачів, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

Джерело: Портал Профспілки працівників освіти і науки України

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись