Головне меню порталу
Робота з учнями з особливими освітніми потребами вимагає високого професіоналізму, чимало віддачі та емоційної стійкості. Саме тому розрахунок педагогічного навантаження, нарахування ставки та тривалість щорічної відпустки мають певні особливості, коли йдеться про викладачів для дітей з особливими освітніми потребами й педагогів інклюзивно-ресурсних центрів.
Які саме умови праці пропонують педагогічним працівникам, учні яких займатимуться за інклюзивною програмою, розглянемо детальніше.
Скільки коштує важка праця?
Є ряд категорій педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, на нарахування зарплати яких поширюються умови оплати праці, передбачені для фахівців спеціальних закладів:
Цим фахівцям нараховуватимуть кошти за 3-годинний робочий день викладача (тобто за 18 годин на тиждень), згідно з п. 64 Інструкції обчислення зарплати освітян. За норму робочих годин, визначених офіційною документацією, нарахування коштів для таких педагогів відбувається додатково до основної ставки. Ці виплати обчислюються щомісяця за тарифікацією.
Важливо! На нарахування не впливають кількість тижнів або робочих днів у різні місяці року. У канікулярний час нарахування коштів відбувається у такому самому режимі.
Докладніше можна дізнатися у п. 68, п. 71 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.
Також є дві категорії педагогічних працівників для яких передбачено підвищення ставки на 25% (згідно з п. 29 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти). До них належать:
Про робоче навантаження
Тривалість робочого тижня педагогів ІРЦ, згідно з Положенням про інклюзивно-ресурсний центр (пункт 40), складає 40 годин. Це тарифна ставка спеціалістів цієї галузі, з якої 18 годин на тиждень мають проходити безпосередньо за психолого-педагогічною роботою з дітьми з особливими освітніми потребами. Увесь інший час фахівці ІРЦ проводять різноманітні види діяльності. Серед обов’язкових:
Важливо! Години викладання, відпрацьовані у зв’язку з виробничою необхідністю, оцінюються, залежно від кількості фактичних годин, однак, не більше 240 годин за рік (п. 91 Інструкції).
Щодо пільг та відпусток
Коли йдеться про надання щорічних відпусток на педагогічних працівників ІРЦ також поширюються умови, передбачені для фахівців спеціальних закладів (відповідно до п. 47 Положення про інклюзивно-ресурсний центр). Учителі-логопеди, дефектологи, практичні психологи спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) мають право на низку преференцій та пільг, передбачених законодавством для педагогів спеціальних закладів загальної середньої освіти та для викладачів, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.
Джерело: Портал Профспілки працівників освіти і науки України
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВсеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам
Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.
Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.