Олександр Авраменко провів онлайн-консультацію до ЗНО

Олександр Авраменко – керівник робочої групи зі створення програм ЗНО – провів онлайн-консультацію, на якій всі охочі могли поставити йому питання, попросити поради та уточнити правила з правопису.

Вчора, 22 травня, стартувало ЗНО 2018. Попереду в українських випускників ще цілий місяць тестових випробувань, недоспаних ночей, нервів, а також можливостей повторити та закріпити надбані за рік знання. І ось незабаром почнеться одне з найбільш очікуваних тестувань, на яке зареєструвалось понад 330 тисяч школярів – тест з української мови та літератури, який є обов’язковим предметом для проходження на ЗНО.  Всі ми знаємо, любимо та говоримо українською мовою, однак це рідко заспокоює школярів, які не упускають можливості лишній раз понервуватися та забути якесь важливе правило чи твір в напружений момент на тестуванні.

Тому вчора Олександр Авраменко -  український педагог, керівник робочої групи зі створення програм ЗНО та автор понад 50-ти примірників з української мови та літератури – провів онлайн-консультацію до ЗНО з української мови та літератури, на якій всі охочі могли поставити йому питання, попросити поради та уточнити певні правила з правопису. Менш, ніж за день відео переглянуло більш як 20 тис. людей. Ми також із задоволення подивилися цю міні-лекцію, та вирішили виписати деякі запитання від слухачів, а також розписати відповіді автора, які стосуються одного з найважливіших питань на ЗНО з української мови – написання твору-висловлення. 

Чого уникати під час написання власного висловлення?

Уникати тавтологій, це одна з найтиповіших помилок. Крім цього, дуже важливо перевіряти твір на предмет чергування у- в, і-й. Це також проблема, оскільки коли учні помиляються двічі, то помилку ще не зараховують, але якщо помилка повторюється тричі, то вона зараховується, оскільки у висловленні відбувається порушення закону милозвучності.

Чи можна наводити приклади із зарубіжної літератури?

Так можна. Ба більше, допускаються приклади з фільмів, живопису, музики, але в такому разі потрібно обов’язково вказати ім’я автора та назву роботи. Назва твору, автор та порушена проблема - це вже повноцінний приклад-ілюстрація до аргументу.

Також у разі сильного хвилювання та відсутності ідей для написання твору, педагог радить розпочати саме з тесту з української літератури. Адже самі питання містять згадки про певні твори, і читаючи їх, в голові в будь-якому разі виникають асоціації, спогади та ідеї для написання висловлення.

В якій послідовності можна подавати аргументи та приклади?

Звісно, найкраще, коли при написанні твору школяр по черзі подає аргументи й одразу після них наводить приклади-ілюстрації та скріпку. Наприклад: «По-перше...Переконливим прикладом з української літератури вважаю…», а потім «По-друге...Наведу приклад з історії…»

 Однак загалом це можна робити по-різному. Допускається наведення аргументів, приклади до яких не розписуватимуться одразу в наступному реченні.

Така консультація буде корисною для всіх випускників, які збираються незабаром проходити тестування з української мови та літератури. Тому радимо обов’язково її переглянути, а також слідкувати за анонсами щодо наступних відеоконсультацій Олександра Авраменка, які стосуватимуться не лише ЗНО, а й ДПА.

Інформація взята з YouTube: https://www.youtube.com/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.