Один-два-три – тобі до першого класу йти: нова процедура жеребкування для відбору першокласників

Лілія Гриневич розповіла, яким чином набиратимуть першокласників на вільні місця у школах.

Як тільки певна локальна школа прийме всіх першокласників, які територіально проживають поруч, усі вільні місця заповнюватимуть методом жеребкування. Про це в прямому ефірі Радіо НВ повідомила Міністерка освіти Лілія Гріневич.

Освітній портал «Народна правда» передає, що Міністерка акцентувала увагу на першочерговості престижних шкіл в рамках цієї процедури.

Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування повинно відбуватися в присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не буде проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець була однаковим і без позначок і щоб витягував папірці людина, що представляє батьків, – підкреслила Лілія Гриневич.

Міністерка зауважила, що весь процес жеребкування, від початку й до кінця, повинен транслюватися онлайн задля прозорості, щоб згодом не виникло жодних сумнівів у правильності самої процедури та її результатів.

Крім того, Лілія Гриневич наголосила на тому, що територіальний принцип прийому дітей до перших класів вимагає наявність будь-якого посвідчення, а не лише штампу про реєстрацію місця проживання в паспорті.

У нас багато переселенців, військовослужбовців, а також тих людей, які поїхали заробляти гроші до великого міста і тут живуть, орендуючи квартиру. Є близько десятка можливих документів, але ви повинні надати лише один – і це не обов’язково штамп в паспорті, – зазначила Міністерка.

Посилання Радіо НВ: https://nv.ua

Посилання Народна правда: https://narodna-pravda.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.