Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події
Новини
2319
27 січня 18:19

Області не використали 18% субвенції НУШ у 2021 році: чи отримають ці кошти заклади освіти

Найрезультативнішими в освоєнні субвенцій були керівники шкіл Вінницької, Донецької та Луганської областей. Найгірше освоїли кошти субвенції у Києві.

Понад 81% субвенції НУШ витратили керівники закладів освіти у 2021 році.

Про це свідчать дані, які Міністерство освіти та науки надіслало у відповідь на запит НУШ.

Найрезультативнішими виявилися керівники шкіл Вінницької, Донецької та Луганської областей, там витратили понад 90% субвенції. Найгірше освоїли кошти субвенції у столиці. Наприкінці року там витратили лише приблизно 70% коштів.

Нагадаємо, наприкінці листопада міністр освіти та науки Сергій Шкарлет повідомив, що на місцях витратили лише 47,4% субвенції. А станом на 1 грудня цей показник складав 55,4%. Тобто за грудень засновники витратили 26% субвенції.

Усього розмір субвенції НУШ у 2021 році склав приблизно 1,4 млрд грн. Виплачувати місцевим бюджетам її розпочали із затримкою – перші кошти почали надходити лише в другій половині липня.

Як відомо, не витрачені кошти субвенції після закінчення року повертаються до Держбюджету. Так мали б повернутися 263,8 млн грн.

Проте уряд упродовж грудня ухвалив два розпорядження, згідно з якими перерозподілив на інші витрати спершу 42,8 млн грн, а потім 95,8 млн субвенції НУШ.

Так, станом на 16 грудня розмір субвенції скоротився до 1,2 млрд грн. З них не встигли витратити 125 млн грн. Ці гроші повернуться до Держбюджету.

Вас можуть зацікавити також такі матеріали: У Києві вчителі отримують більші зарплати шляхом надбавок, доплат та премій з міського бюджету, – Олена Фідонян

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.