і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

Обід у школі – за талончиком

У школах Ірпеня запровадили спеціальні талони для харчування в їдальнях. А що про це думають педагоги?

Зовні талони нагадують талончики на проїзд у трамваї чи тролейбусі, але відмінність між ними у тому, що шкільні талони мають голограму, номер і навіть різний колір. Розглянемо їх детальніше: 

  • Талон зеленого кольору найдорожчий. Він коштує – 30 гривень. Це означає, що учні мають право обміняти його на повний обід до якого входять перша і друга страви, напій та десерт.
  • Талон червоного кольору коштує – 25 гривень. Він дає право пообідати без борщу чи супу.
  • Талон синього кольору коштує – 20 гривень. З ним можна поїсти у групі продовженого дня.
Джерело: ТСН (screenshot)

Нововведення запропонували співробітники комунального підприємства громадського харчування, яке постачає їжу у школи міста.

Чіткий облік та взаємодія між підприємством та нашим споживачем, – так пояснює мету нової системи директор Михайло Козаченко.

Для батьків, які дають гроші, нічого не змінилося: вони, як і раніше, платять через банк або сайт. Квитанції віддають дітям, які передають їх вчителям. А от вчителі кажуть, що це додає їм роботи. Адже тепер вони ведуть облік не тільки оплачених коштів, але й наявності самих талонів. Педагоги кажуть, що дитина може загубити яскравий папірець, але ж їй все одно треба прийти до їдальні.

Крім того, що я рахую, скільки грошей, то ще й талонів. Дитина може талон загубити, забути, – каже вчителька, яка тримає через те і журнал, і талони в себе.

Натомість Михайло Козаченко стверджує, що завдяки появі талонів учителі звільняються від ведення табелювання і обліку: 

Ви оплатили 20 обідів, і за 20 обідів отримали 20 талонів, дитина прийшла вранці в школу – дала талон класному керівнику, а він передав його в їдальню і все. Жодного табелювання і обліку. Є оплата – є талон. І все дуже просто. 

У випадку, якщо дитина загубить свій талон, творці експерименту обіцяють вирішувати питання індивідуально. Чи подобаються такі нововведення батькам і дітям, наразі невідомо. Поки що експеримент триватиме до кінця навчального року.


Нагадаємо, нещодавно “Всеосвіта” публікувала новину про те, що на облаштування шкільних туалетів виділено 267 млн гривень. 

Посилання на інформаційне агентство УНІАН: https://www.unian.ua/

Матеріал підготувала журналістка Тетяна Філіпова 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти