Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події
Новини
2884
10 листопада 2021 о 15:51

О котрій годині краще лягати спати: вчені визначили оптимальний час

Достатня кількість сну важлива для нашого загального самопочуття.

Британські вчені провели дослідження та визначили оптимальний час, коли треба лягати спати, щоб не мати проблем з серцем. Згідно з їхніми даними, це відрізок часу з 22:00 до 23:00, повідомляє ВВС News.

В експерименті, який тривав упродовж шести років, взяли участь 88 тисяч добровольців. Фахівці фіксували дані про час їхнього сну та неспання за допомогою пристрою, схожого на наручний годинник. Крім того, вони стежили за станом серця та кровообігом учасників дослідження.

Трохи більше ніж 3 000 дорослих мали серцево-судинні захворювання. Вони траплялися у людей, які лягали спати пізніше або раніше «ідеального» часу – з 22:00 до 23:00. Зв'язок також зберігався після коригування тривалості та нерегулярності сну.

Дослідники намагалися контролювати й інші фактори, які впливають на ризик серцевих захворювань, такі як вік, вага та рівень холестерину, але водночас підкреслили, що їхнє дослідження не може довести причинно-наслідковий зв'язок.

Результати свідчать, що ранній або пізній відхід до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник з несприятливими наслідками для здоров'я серцево-судинної системи, – заявив автор дослідження доктор Девід Планс з Ексетерського університету.

Крім того, автор дослідження вважає, що найризикованіший час відбою – після опівночі. За його словами, такий сон знижує ймовірність побачити ранкове світло, яке «оновлює» біологічний годинник.

Регіна Гіблін, старша медсестра відділення кардіології Британського фонду серця, зазначає, що результати дослідження показали: сон між 22 та 23 годинами є оптимальним варіантом для збереження здоров'я серця у довгостроковій перспективі для більшості людей.

Важливо пам'ятати, що це дослідження може показати лише зв'язок, але не може довести причину і наслідок. Потрібні додаткові дослідження часу і тривалості сну як фактора ризику захворювань серця і кровообігу, – додала Гіблін.

Достатня кількість сну важлива для нашого загального самопочуття, і дорослим слід прагнути спати від семи до дев'яти годин на добу.

Проте сон – це не єдиний фактор, який може вплинути на здоров'я серця. Важливо враховувати спосіб життя, підтримувати здорову вагу, правильно харчуватися та регулярно займатися спортом.

Фото: сайт Родина

Також вас може зацікавити такий матеріал: «Жайворонок» vs «сова»: чи варто привчати себе прокидатися рано

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.