Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
2400
20 грудня 2019 о 14:14
pdf Роздрукувати

Новина про наркотики у школі – фейк

Фейкова новина про те, що учням роздають наркотики під виглядом жуйок та цукерок, раніше поширювалась в текстовому форматі, а нині – і в аудіо.

Час від часу батьківські чати у вайбері та фейсбуці починають масово гудіти про розповсюдження наркотиків у школах. Буцімто одна вчителька (ані імені, ані посади й навіть місця роботи, звісно, ніхто не вказує) розповідає про це колегам і батькам.

Онлайнвидання «По той бік новини» спростувало неправдиву інформацію, розібравши її на складові.

Передісторія 

Новина про розповсюдження наркотиків виникла орієнтовно у 2007 році в Америці, а в 2014 стала масово поширюватися світом. Незважаючи на спростування від представників правоохоронних органів, ця жахалка часто зустрічається у фейсбуці, месенджерах та на сумнівних сайтах.

 Розбираємо фейкову публікацію 

Зверніть увагу на два скріни допису користувачів:

  • Дата публікації: 16 жовтня 2017 року (чи є інформація актуальною досі?)
  • Допис опублікований в російській групі
  • Користувачка, що зробила публікацію, живе у Фергані (Узбекистан);
  • Коментарі до допису закриті (винятком є лише один допис, написаний тією ж жінкою рік назад).

А тепер поміркуйте і задайте собі питання: чи можна вважати допис у фейсбуці першоджерелом, чи є докази?

 Зміст тексту публікації: 

1. «Новый препарат» – чому новий?

2. «Просьба передать, даже если у вас нет детей в школе» – спочатку обміркуйте і перевірте факти (якщо вони є) перш, ніж щось комусь передавати.

3. «В настоящее время в школах очень страшно, что все мы должны знать» – явно переклад, при цьому машинно-недолугий. І не уточнено, в яких саме школах страшно – адже однакових явищ не буває в усіх школах одночасно. І якщо це переклад з іноземної мови, то навіть коли це була б правда, мабуть, ішлося б про якісь іноземні школи.

4. «Ребёнок съел, думая, что это конфета, и его доставили в больницу в тяжелом состоянии» – де, коли, вік, пруфлінк? Немає.

5. «Этот наркотик также поставляется в шоколаде, арахисовом масле, кола, вишне, винограде и апельсине» – знов угадується машинний переклад.

6. «Поручите своим детям не принимать конфеты» – теж машинний переклад.

Уся купа зауваг свідчить: перед нами фейк, спрямований на масове стривоження, вироблення епідемії панічних настроїв в учасників освітнього процесу.

 

В інтернеті можна знайти чимало подібних новин, наприклад: 

Дякуємо редакції «По той бік новини» за такий детальний розбір фейкової публікації. Сподіваємось, ви будете обачними та перевірятимете кожну новину.


Читайте також: Правда чи фейк? Ось у чому питання

#школа #суниця #вчителі #батьки #фейк 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.