Новий проект допоможе випускникам вишів повністю реалізувати себе

На Львівщині знайшли вирішення проблеми дефіциту робочих професій та якісної підготовки фахівців до сучасних потреб регіону.

Упродовж трьох років на Львівщині реалізуватимуть проект, який підвищить ефективність використання інтелектуального потенціалу випускників навчальних закладів регіону. Презентація відбулась у Львівській ОДА за участі заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея. В межах програми секторальної підтримки ЄС проект отримав 3 млн 600 тис гривень.

Проект допоможе привести у відповідність підготовку фахівців до потреб економіки регіону, тому для цього варто використати можливості децентралізації, – підкреслив Хобзей.

Крім того, нині існує дефіцит робочих професій, з яким потрібно боротися. Якщо раніше ПТО вважалася непрестижною та малооплачуваною, то зараз центральним завданням є перетворення цих закладів на дієвий інструмент розвитку регіонів.

Проект передбачає вивчення та аналіз подальшої кар'єри випускників. Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, системний збір таких даних допоможе у майбутньому оперативно реагувати на запити ринку праці, визначати якість підготовки випускників за показником кар'єрного розвитку, планувати потреби регіону у фахівцях.

Куратором проекту стала професор Львівської політехніки Уляна Садова. Вона розповіла про довгострокові цілі проекту, а також назвала найближчі завдання для його безпосередніх виконавців:

  • підвищення якості підготовки студентів на основі вдосконалення системи соціального партнерства з інститутами бізнесу та влади;
  • моніторинг конкурентоспроможності навчальних закладів за критеріями ефективної зайнятості випускників та оцінками роботодавців;
  • формування інформаційної бази даних про зайнятість випускників  для  планування потреб економіки регіону у фахівцях;
  • розробка технічного завдання для створення бази даних про зайнятість випускників;
  • створення Центру досліджень і моніторингу якості та мобільності робочої сили;
  • розробка веб-порталу “Індикатори якості навчання і підготовки”.

Автори проекту переконані, що бізнес не може ефективно працювати в умовах стихійного ринку, а тому взаємодію між державою, освітою та бізнесом варто розглядати у контексті формування конкурентного ринку праці, конкурентної економіки, зміцнення позицій навчальних закладів. Результати проекту мають істотно послабити трудову міграцію молоді.

Учасниками презентації проекту “Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) і закладів вищої освіти (ЗВО) прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення” стали понад 60 керівників закладів освіти, представники бізнесу та громадських організацій.

Фотоматеріал взятий з офіційного сайту МОНу.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.