Новий модуль про вікові особливості дітей для вчителів, батьків та вихователів

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила про новий модуль на онлайн-курсах. Курс лекцій безкоштовний і доступний не лише на сайті, а й на YouTube.

Щоб краще розуміти дітей, потрібно враховувати їхні вподобання, зазирнути в яскравий і цікавий світ дитини, зрозуміти чим вона живе, і що її турбує. У вчителів, вихователів та навіть батьків є можливість пройти новий модуль про вікові особливості дітей. Передусім, це пов’язано з онлайн-курсами для вчителів початкової школи, що пройдуть обов’язкове навчання. На сайті МОНу зазначено, що новий модуль буде у вільному доступі не лише для зареєстрованих осіб, але й для усіх охочих на сторінці YouTube.

Цей модуль буде цікавим та корисним не лише для вчителів, а й для батьків, вихователів дитсадків, лікарів та усіх, хто хоче краще розуміти дітей. Цьому не вчать ні батьків, ні навіть у наших педагогічних університетах. Враховуючи високий суспільний інтерес до курсу, було навіть вирішено одразу залити його не лише на сайт курсу (де для перегляду модулю спочатку потрібно зареєструватись та пройти інші розділи), а й на YouTube, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Досить зручно, що курс розмістили на популярному ресурсі. Прослухати його можна в будь-який момент.

У цьому модулі ми говоримо про роботу мозку дитини, про сприйняття, уяву, пам'ять, мову, мислення дитини, про конкретні приклади і вправи для того, щоб дитина вчилася із задоволенням, концентрувалася, підтримувала стійку увагу, вчасно відпочивала. Автори і лектор модулю, Оксана Шльонська і Катерина Сумарева, – практикуючі фахівці-психологи, які щодня працюють з дітьми. У модулі 10 відео з теорією і практикою, з живою зйомкою і реальними прикладами, додаткові матеріали, тести і форум для обговорення. Все повністю безкоштовно, – розповів керівник студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов на своїй Facebook-сторінці. 

Сподіваємось, новий модуль допоможе вчителям та батькам краще сприймати та розуміти дітей. Кожна дитина – індивідуальність. Її розвиток відбувається за власними законами.

За 3 місяці роботи онлайн-курсу отримано сотні відгуків через форум платформи EdEra, електронні листи та вчительські спільноти у Facebook. Курс оцінюють як корисний, своєчасний, практичний, доступно викладений. Більшість вчителів повідомляють, що одразу практикують вивчене під час курсу у своїх нинішніх класах, методики і підходи дітям дуже подобаються. Серед побажань – давати більше практичних відео, знятих під час реальних уроків, щоб дивитися, як методики використовуються в класі на практиці. Також є побажання викласти лекції в текстовому форматі для тих, хто краще засвоює матеріал під час читання. Хочу також додати, що ми дуже раді ажіотажу, який викликав курс, адже із 123 тис зареєстрованих слухачів лише 22 тисячі учителів початкової школи мусять проходити курс обов'язково. Тобто понад 100 тис слухачів зареєстровані та проходять курс з власної ініціативи. При цьому ми маємо дані про те, що 87 тис 413 слухачів вже повністю пройшли два перші модулі курсу, а 11 тис 427 осіб завершили 3 модуль, – пояснила Міністр.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.