Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

Нові правила прийому і друга робітнича професія

Оновлено правила прийому до закладів професійної освіти і відтепер додаткову робітничу спеціальність можна здобувати протягом року.

В Україні оновлено правила прийому до закладів професійно-технічної освіти.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Нововведення стосуються:

  • електронного вступу;

  • збільшення повноважень приймальних комісій;

  • гнучкості щодо вступу абітурієнтів із тимчасово окупованих росією територій.

Відтепер правила прийому мають затверджуватися директором закладу не пізніше 1 грудня і вноситися до ЄДЕБО та розміщуватись на сайті закладу.

Приймальні комісії зможуть приймати заяви на вступ у паперовій або електронній формі через електронні кабінети, а також у паперовій формі від батьків або законних представників вступників.

Аби вступники вчасно отримували консультації щодо електронного вступу, заклади профосвіти створюватимуть консультаційні центри.

Щодо вступу абітурієнтів із ТОТ, то на період воєнного стану вони мають право подати заяву на вступ до будь-якого закладу, незалежно від місця проживання.

Заклад не матиме права відмовити у прийнятті документів та у зарахуванні на навчання на умовах державного чи регіонального замовлення через відсутність реєстрації місця проживання вступника на території регіону.

Якщо під час війни вступник не матиме документа про освіту, він зможе подати виписку з ЄДЕБО про факт отримання такого документа раніше.

Абітурієнти зможуть подавати заяви одночасно не більше ніж до п'яти профтехзакладів.

Окрім того, українці, які вже мають освіту, можуть отримати нову спеціальність у закладах професійно-технічної освіти упродовж року.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

Дорослі можуть вступати до профтеху протягом року, а не лише в період вступної кампанії. Вартість і термін навчання залежать від оцінки наявних знань, вмінь і навичок. Оплата навчання відбувається власним коштом або за рахунок роботодавця, — йдеться у повідомленні.

У навчально-практичних центрах при профтехах, де можна пройти короткі курси, навчання триватиме від кількох тижнів до кількох місяців для здобуття нової робітничої професії.

МОН інформує, що для зміни кваліфікації потрібно:

  • знайти заклад і професію для навчання;

  • звернутися до приймальної комісії, щоб дізнатися про умови вступу та терміни навчання;

  • подати документи.

Профтех — це майбутня затребувана робота, відтак — гарантія офіційного працевлаштування, — зауважує Міносвіти.

Нагадаємо, з метою покращення якості даних, що використовуються для розподілу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, МОН видало наказ і створило алгоритм про збір персональної інформації щодо кожного учня та педагогічного працівника.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.