Нова концепція розвитку педагогічної освіти в Україні

В Тернопільському національному унверситеті відбулась регіональна презентація проекту концепції педагогічної освіти.

У сучасному глобалізованому світі зростають вимоги до якості освіти. Реформування педагогічної сфери в Україні є важливим чинником формування високоосвіченої, відповідальної, творчої та креативної особистості.

Обов’язки функцій педагога постійно зростають, тому їм потрібний постійний професійний розвиток, підвищення педагогічної майстерності.

Сучасний педагог – це людина, яка мотивує своїх учнів чи студентів до самовдосконалення, самореалізації, надає актуальну інформацію, навчає за новітніми програмами та хороший психолог, що здатен побачити проблему та швидко її вирішити.

Зрозуміло, що педагогічна освіта в Україні потребує змін, і взагалі, уваги з боку держави. Бути вчителем, чи редактором, або лікарем – це престижно і МОН намагається це довести кожному.

21 березня 2018 року в Тернопільському педагогічному університеті відбулась презентація проекту концепції  педосвіти в Тернополі. Захід відбувся завдяки участі генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих Олега Шарова.

Концепція сама по собі не несе змін до нормативно-правових актів України, а відображає загальне розуміння та бачення стратегії реформування педосвіти. На основі цього документу вноситимуться зміни, які регламентують освітній процес. Під час створення концепції ми намагалися не модернізувати старе, а створити нове, пропонуючи інше бачення майбутнього педагогічної освіти, - розповів Олег Шаров.

На презентації Олег Шаров також зазначив, що особливу увагу в концепції приділено професійному розвитку як майбутніх фахівців, так і педагогів-практиків.

Для них МОН пропонує декілька підходів для реалізації такого завдання:

- розмаїття форм для підвищення кваліфікації (тренінги, семінари, майстер-класи, вебінари, сертифікаційні програми тощо);

- стажування у кращих педагогічних працівників (практика наставництва може застосовуватися після тривалої перерви у роботі, підготовки до сертифікації, а також як обмін досвідом між викладачами. Перелік осіб, які зможуть займатись наставництвом, має вести Державна служба якості освіти);

- розширення можливостей самоосвіти (допускається для наставників та педагогічних працівників, які мають науковий ступінь та/або вчене звання).

Як зазначає МОН, щоб підвищити свою майстерність і дізнатись важливі новини для освітян створять національний портал.

Більшість студентів йдуть на популярні професії, але не затребувані. А от випускники педагогічних вузів не бажають працювати за фахом. Для того, щоб учні з високими балами ЗНО подавали документи на педагогічні спеціальності необхідно сформувати переваги цього напряму, що власне і планує зробити МОН. В Україні є перспектива розвитку кар’єри педагога.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.