Незвичайні традиції святкування випускного вечора у різних країнах світу

Випускний - особлива подія для кожного учня чи студента. Дізнайтесь детальніше, як відзначається ця подія у різних країнах світу.

Навчальний рік вже добігає кінця: старшокласники здають ЗНО та готуються до важливого свята – випускного вечора, а студенти останніх курсів захищають дипломи і також готуються відсвяткувати завершення навчання в університеті. Готуючись заздалегідь до урочистої церемонії, ми враховуємо усе до дрібниць, щоб виглядати як модель з обкладинки модного глянцю. Традиційно, учням вручають свідоцтво про закінчення школи, а студентам – дипломи. Директор виступає з урочистою промовою, у залі зворушливо схлипують та витирають сльози батьки, адже їхня дитина стала вже такою дорослою та самостійною. А далі усе за сценарієм: батьки, вчителі та випускники йдуть святкувати. Останнім часом учні намагаються змінити підхід до святкування випускного: наприклад, поїхати з класом на екскурсію у будь-яку країну Європи, або ж можна трішки ближче – організувати відпочинок у Карпатах.

Сьогодні ми познайомимо вас із традиціями святкування випускного балу у різних країнах світу.

1. Китай

Трішки дивна традиція у Піднебесній: випускники шкіл викидають з вікон усі предмети, які нагадують про шкільні роки: пенали, ручки, зошити, лінійки. На наступний день у містах відбувається масштабне прибирання. Випускники відзначають цей день без участі батьків. А щоб відчути себе на мить нареченою – дівчата беруть на прокат весільні сукні.

2. Швеція

Церемонія починається з пікінка і келиха шампанського у міському парку. Одягнувши білу морську шапочку та начепивши стрічку на груди, учні ідуть до школи. Виходячи з навчального закладу, вони хором співають пісні. Батьки в цей час чекають їх із зворушливими транспарантами на яких пишуть побажання і приклеюють дитячі фотографії. Батьки і друзі дарують випускникам подарунки і вішають святкову стрічку на шию. Потім учні сідають у машину і катаються по місту, а найсміливіші – купаються у фонтанах.    

3. Японія

Випускний у цій країні проходить дуже серйозно. Ніяких суконь та костюмів, лише шкільна форма та промова директора. Після отримання свідоцтв випускники відправляються додому. 

4. Аргентина

В сонячній та життєрадісній Аргентині випускників зустрічають бризками…різноманітних сиропів, йогуртів та інших рідких продуктів. Ще одна дивна традиція – надрізувати ножицями одяг випускника. Тому дівчата не одягають гарних суконь, а хлопці святкових костюмів.

5. Норвегія

Випускний у цій країні триває майже місяць. Учні носять яскраву одежу і катаються в орендованих автобусах і фургонах зі своїми друзями, а також влаштовують процесії вулицями міста А щоб все це було веселіше, випускники влаштовують оригінальні конкурси: «Найкращий звуковий супровід» і «Автобус року».

6. Італія

Італьські традиції схожі з аргентинськими. Випускникам цієї країни також доведеться пережити «гастрономічний» хаос. На щастя, тут не прийнято розрізати одежу. Батьки прикрашають голови випускників лавровими віночками.

7. Німеччина

Святкування випускного в Німеччині починається неформально і ще до випускних іспитів. У цей час учні по-дружньому кепкують над вчителями, приходять на заняття в кумедних костюмах. Після екзаменів проходить святкова частина: бал та вечеря. Обов’язково на свято запрошують близьких родичів. 

Отож, випускний – це дуже важлива подія в житті кожної людини. Незважаючи на традиції, що повторюються з року в рік, кожний з нас має можливість втілити у життя сміливі творчі ідеї. Адже випускний, насамперед, це приємні емоції, радісний сміх, щасливі обійми однокласників, вчителів та батьків. 

Посиланя на на Цікаві факти та GraduationSource (переклад): 

http://facti.info/

https://www.graduationsource.com/blog/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.