Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

30 січня 07:35

Нейроігри в бомбосховищі: як перемикнути увагу дітей

Пропонуємо добірку простих та дієвих способів як заспокоїти учнів та вихованців під час повітряної тривоги.

Під час перебування дітей в укритті педагогу необхідно якось відвернути дитячу увагу від головної причини стресу — повітряної тривоги. Нейроігри допоможуть вам швидко навчити учнів концентрувати увагу, контролювати власні рухи та покращити загальну координацію в просторі.

  • Захоплива вправа «Паралельні рухи» — для цієї гри вам знадобляться олівці та аркуші паперу в лінію. Роздайте дітям ці предмети (на кожного учня по 2 олівці та 1 аркушу) та попрохайте їх одночасно провести по лініях на аркуші. Основне завдання — під час малювання втримати ліву та праву руку на одному рівні, не відводити погляд, щоб намальовані лінії виходили охайними, хвилястими, простими або зигзагоподібними. Вихователь, зі свого боку, контролює творчий процес. Ця проста для виконання тренувальна вправа покращує дитячу моторику, допомагає розвинути увагу та концентрацію.

  • Гра на уважність «Запитання» — вихователь або вчитель ставить будь-яке запитання. Дитина повинна також відповісти запитальним реченням. Гра триває, доки один із гравців не використає розповідну форму. Питайте дітей про їхні улюблені іграшки, вподобання, мрії — такий спосіб розваг дозволить з користю та гарним настроєм провести час.


В укритті діти можуть вередувати або перебувати в пригніченому стані. Знайомимо вас з дидактичними іграми від Всеосвіти, які допоможуть дітям дошкільного або молодшого шкільного віку трішки та все ж адаптуватися до тимчасового перебування в бомбосховищі.

  1. Гра «Банка з літерами» — банка з літерами дуже проста у використанні. Дитині потрібно знайти велику літеру і прикріпити її до маленької у банці. Гра підійде для діток для закріплення знань, які щойно почали вивчати абетку.

  2. Дидактична гра «Веселка» — за допомогою цієї креативної гри діти зможуть вивчати та писати українські літери, а також складати прості слова за зразком.

  3. Гра «Олівці з літерами» — допоможе малечі поринути у світ фантазій, потренувати уяву, придумати власні пригодницькі історії й навіть повторити цифри та букви.

  4. Дидактичний матеріал «Англійська абетка» — повторюйте літери англійської абетки разом з дітьми, спробуйте не лише вимовляти їх, а й співайте гуртом. 

Маленьким дітям завжди весело вивчати звірів, овочів або інші предмети за допомогою цих веселих і безплатних аркушів розмальовок для з’єднання частин. Спробуйте скористатися цим способом і навчіть дітей працювати над розпізнаванням різних предметів. Просто видрукуйте окремі зображення або завантажте їх усі в PDF для найкращої якості зображень та тренуйтеся.


Вище перераховані нейроігри та різнопланові дидактичні вправи можуть бути використані як окремо, так і в сукупності. Пам’ятайте, що діткам молодшого віку подобається постійно змінювати рід занять. Саме тому, лише в процесі гри, їм під силу навчитися дієво боротися зі стресом. Намагайтеся почергово зосереджувати їхню увагу лише на одній дії, і вже незабаром вони зможуть здобути корисні навички та опанувати нові вміння.

Всеосвіта об'єднує знання та досвід освітян зі всієї України. Ще більше цікавих та пізнавальних дидактичних матеріалів на вас чекають в нашій бібліотеці методичних матеріалів.