Навчання в зрілому віці: Полтавський університет прийняв до своїх лав студентів віком за 50

Отримувати освіту можна в будь-якому віці. Нещодавно в Полтавському університеті економіки й торгівлі стартував безкоштовний освітній проект для тих, кому за 50.

Викладачі університету погодились абсолютно безкоштовно проводити семінари та лекції з історії, туризму, літератури, комп’ютерних технологій. Бажаючих отримувати знання виявилось чимало: понад 360 студентів-пенсіонерів вже зареєструвались та чекають на заняття.

Як повідомляє Педагогічна преса, участь в освітньому проекті беруть не тільки викладачі, а й студенти вишу. Вони допомагають шукати відповідну літературу.

Для студентів зрілого віку дуже важливо опанувати комп’ютер та гаджети. В університеті вони матимуть змогу навчаться користуватися соцмережами, мобільними додатками.

Також, популярними галузями, які хочуть вивчати студенти за 50 виявились кулінарія, вишивання.

Іван Берг,  історик за фахом та пенсіонер записався на напрямок «комп’ютеризації». 

Із мого досвіду, все таки я вже мав вищу освіту, як кажуть, базову. Все таки я вже працював в різних структурах, на різних посадах, в мене є досвід спілкування з людьми був…те що було, для мене це не важко, - розповідає Іван.

А ось студентка Надія Фірсова вважає, що в їхньому віці дуже важливо залишатися у соціумі. 

Найбільша розкіш для людини це є розкіш спілкування. І звичайно, коли вже 50+ то уже коло оточення, спілкування звужується, і звичайно, хочеться цікавого взнати, познайомитись з іншими людьми, взнати цікаву інформацію для себе

Надія Фірсова розповідає, що можна вибрати профіль в залежності від власних вподобань.

Директорка Інституту Лідерства Світлана Нестуля розповідає, що молодь легко опановує технології, а от людям зрілого віку це дається важче. Такі студенти хочуть навчитися писати повідомлення, платити комунальні онлайн. Тобто, кожний прийшов сюди, бо має власну мету.

Будь-яка участь у соціальному проекті дає моральне задоволення від того, що ти приносиш користь людям, – вважає кураторка проекту Олена Бабенко.

З вересня цього року організатори планують поглибити навчання та запросити до участі ще більше студентів.

Тепер не дивуйтесь, коли ваші бабусі та дідусі зможуть самостійно вмикати комп’ютер та перевстановлювати антивірус. Вони також сучасні люди!

Фотоматеріал взято з освітнього порталу Педагогічна преса (Відео: Полтавське ТБ; на фото: Іван Берг)

 

 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.