Навчання «В темряві»: оригінальний метод викладання

Навчання "в темряві" може допомогти учням краще засвоїти новий матеріал та розвинути сильне інтуїтивне мислення.

Зміни торкаються абсолютно усіх сфер життєдіяльності людини, і зрозуміло, що потрібно до них пристосовуватись і йти в ногу з часом. Навряд чи, всі ті методи, що застосовувались в минулому столітті стануть актуальними в сьогоденні. Люди повинні мислити ширше, застосовувати інакші моделі виховання та навчання дітей. На жаль, система освіти може не змінюватись протягом десятиліть, як і методика викладання.

Погодьтесь, традиційні лекції та семінари лише відбивають бажання у студентів вчитися. А от існує більш цікавий метод викладання, і називається він навчання «в темряві».  Учень може запам’ятати нову інформацію, якщо перевірить наукове твердження одразу на практиці.

В темряві людина нічого не бачить. З часом, очі звикають до такого освітлення, і в полі зору виділяються окремі частини предметів, а потім їх загальні контури. Виходить так, що мозок несвідомо з’єднує ці частини воєдино, і ми бачимо цілісний предмет.

Тож, кожний викладач може побудувати свої заняття таким чином, щоб нові знання відразу застосовувались на практиці. Зрозуміти матеріал учні зможуть набагато швидше.

Все ж таки, людина наділена п’ятьма почуттями, і ми можемо їх використовувати у повсякденному житті.

Як повідомляє Education, порогом виникнення відчуттів називається реакція органу зору, слуху, нюху, на найменший подразник навколишнього середовища. Наприклад, таким порогом для ока є можливість побачити полум'я свічки ясною темною ніччю на відстані близько п'яти кілометрів. Щодо слуху, людина може почути цокання годинника в повній тиші. Якщо справа стосується смаку, то це присутність чайної ложки цукру у водному розчині об’ємом вісім літрів. Поріг нюху (запах) – це відчуття однієї краплі парфумів  в одній кімнаті із шести. Дотик – відчуття руху повітря, виробленого падінням крила мухи на поверхню шкіри з висоти близько одного сантиметра.

Звичайно, орієнтуватись в темряві буде тяжко, та з часом учень звикне, навчиться інтуїтивно мислити та зможе відтворити цілісну картину певної теорії. 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.