Науковий обмін: угода між українськими та індонезійськими вченими

27 березня 2018 року Український науково-технічний центр (УНТЦ) підписав Меморандум про співпрацю з парламентом провінції Ріоу, що в Індонезії.

В угоді йдеться про те, що українські та індонезійські вчені будуть проводити спільні морські, антарктичні та тропічні дослідження.

Зараз для нас дуже важливим є розвиток морських досліджень та відповідної наукової інфраструктури. Адже майже вся інфраструктура була зосереджена в Криму, і після анексії півострову Росією нам практично все довелося починати з нуля. Наші пріоритети - створення морської дослідницької системи з мережею обладнаних станцій моніторингу, відновлення дослідницького флоту, проведення серії тренінгів для морських дослідників. І ми запрошуємо індонезійських колег створювати спільні проекти за цими напрямами, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Ця угода відкриває перед українськими науковцями широкі можливості для дослідження тропічних лісів, вивчення клімату, в сфері сільського господарства, медицини. Це дасть можливість краще пізнати специфіку інфекційних хвороб.

Як зазначає МОН, індонезійські вчені мають змогу проводити дослідження на антарктичній станції Академік Вернадський разом з українськими вченими.

Ми можемо запропонувати досить екзотичний варіант наукового обміну – з гарячого екватору на крижаний континент, в Антарктику. Ми зможемо прийняти ваших вчених на нашій антарктичній станції, а натомість наші науковці могли б проводити дослідження в індонезійських тропічних центрах, яких ми не маємо, – запропонував очільник Національного наукового антарктичного центру МОН Євген Дикий.

Представникам парламенту Ріоу сподобалась ідея щодо наукового обміну. Вони пообіцяли, що подумають над тим, як втілити ці ідеї у життя й оформлять відповідний план дій.

Голова парламенту провінції Ріоу Септіна Прімаваті зазначила, що сторони будуть дотримуватись правил зазначених в угоді та розвиватимуть наукову співпрацю за всіма напрямками: біотехнології, сільськогосподарські науки, матеріалознавство, хімія, фізика, екологія тощо.

Наприклад, ми маємо великий потенціал у сфері відновлювальної енергетики. Зараз ми проводимо розробки для використання відходів від виробництва пальмової олії як альтернативного джерела енергії. І це теж могло б стати напрямом нашої співпраці, – підкреслила пані Прімаваті.

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОН

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.