і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

"Науковцям планують збільшити розмір премії", - Лілія Гриневич

Міністерство освіти та науки України планує збільшити грошову винагороду молодим вченим-лауретам премії Президента України.

Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, в приміщенні НАН України.

Ми усвідомлюємо, що грошова премія, передбачена лауреатам, залишається досить символічною. Ми вже готуємо листи на Кабмін, аби цю премію можна було збільшити з наступного бюджетного року. Але цей статус – лауреата премії Президента – залишається досить почесним, і я переконана, що він допомагатиме вам далі в житті, – зазначила Лілія Гриневич.

Як зазначає МОН, на сьогоднішній момент, розмір премії для науковців становить 40 тисяч гривень. Лілія Гриневич наголосила, що конкурс складний і передбачає ретельну перевірку усіх авторських робіт.

І я думаю, що в цьому важлива перевага премій Президента – вони представляють кращих з кращих молодих науковців у дуже широкому спектрі наукових тем. Подумайте, з 81 роботи, що надійшла до Комітету Держпремій, тільки 61 робота взагалі була допущена до конкурсу. Тобто близько 25% робіт відсіялися ще на початку. В результаті серед переможців було визначено лише 40 робіт. Гадаю, що навіть сам факт, що ваші дослідження витримали такий серйозний конкурс, говорить сам за себе.

Під час виступу Лілія Гриневич зазначила, що премії виграють співробітники з НАН та МОН України.

Насамперед, мета конкурсу полягає в тому, щоб підвищити інтерес вчених до наукових досліджень.

Лілія Гриневич зазначила, що МОН буде підтримувати тих кандидатів, які працюють в університеті, і навіть запровадять фінансування для тих вишів, що успішно складуть атестацію за науковими напрямками роботи.

Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень (500 млн грн для наукових установ, які будуть атестовані за високим рівнем – Ред.) Для нас це один із пріоритетних напрямів роботи на цей рік, – підкреслила Лілія Гриневич.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь