Новини
776
11 червня 12:44

Наука – це вона: Олена Зеленська в рамках просвітницького артпроєкту зустрілася з дівчатами, які змінюють країну

Ціль проєкту – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.

У Києві відбувся благодійний вечір «Наука – це вона». В рамках ініціативи перша леді Олена #Зеленська зустрілась із дівчатами, які змінюють Україну. Про це розповіли в ефірі ТСН.Ранок.

«Наука – це вона» – масштабний просвітницький артпроєкт, покликаний популяризувати науку серед молоді та пропагувати гендерну рівність та заохотити все більше молодих жінок до вибору технічних професій. З цією метою п’ять сучасних ілюстраторів та ілюстраторок створили портрети 12 видатних українських науковиць, а дівчата з усієї України віком від 14 до 21 року розповіли у своїх есе про внесок цих особистостей у розвиток науки та суспільства.

Зазначається, що портрети жінок-науковиць можна побачити на вулицях Києва.

Цей проєкт є частиною кампанії #ООН Жінки «Покоління рівності». І для України вона є актуальною, бо паритет в багатьох професіях жінкам подекуди доводиться відвойовувати. Тому пояснювати, що таке рівність, необхідно ще змалечку, вважає перша леді.

Діти ще з садочка, ще зі школи мають розуміти, що чоловіки та жінки рівні, що вони мають рівні можливості обирати свій життєвий шлях та майбутню професію, – зазначила Зеленська.

За даними інституту статистики #ЮНЕСКО, жінок-науковиць по всьому світу – третина, а в Україні – майже половина.

Фотоматеріали з фейсбуку STEMisFEM та tsn.ua

Матеріал, який вас може зацікавити: Чому ядро не плавить нашу планету🙄: пояснення науковців

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?