Статті
1230
26 січня 17:21

Настанови, присвячені одному з найважливіших аспектів роботи педагогів

Щодня наповнюючи своїх учнів змістом, не менш важливо подбати про наповненість своєї емоційної чаші.

Професія педагога одна з найскладніших, оскільки в її основі, за словами Василя Сухомлинського, лежить людинознавство. Психологічна складова у діяльності освітян є чи не однією з найголовніших.

У психології 20 століття чільне місце посідають афірмації – позитивні короткі твердження, які допомагають відповідно психологічно налаштуватися.

Тож аби вам, освітяни, було простіше впоратися із професійними викликами, журналісти «Всеосвіти» підготували добірку афірмацій на кожен день:

Мені не потрібно робити ВСЕ, щоб добре працювати на своїй роботі.

Мені не потрібно робити те, що роблять усі. Моя робота не вимагає абсолютної залученості у всіх її аспектах. Це нормально, я однаково чудовий педагог.

Мій рівень продуктивності не визначає мою цінність.

Якщо я весь час не надто зайнятий усіма освітянськими справами, це не зменшує мою цінність. Коли я дбаю про себе і прислухаюся до потреб свого тіла, я кращий педагог.

Я можу поставити себе на перше місце.

Якщо в мене немає можливості відповісти на всі електронні листи протягом години, я поставлю себе на перше місце. Якщо мені справді потрібен день психічного здоров'я, я поставлю себе на перше місце. Я маю піклуватися про свої потреби.

Я можу не відчувати, що сьогодні вдалий день – і це нормально.

У мене бувають добрі та погані дні. Це не робить мене поганим педагогм. Ми всі люди і маємо право на погані дні.

Мене не турбує те, що про мене думають інші

Викладання - це НЕ змагання. Я не звертаю уваги на суб'єктивні враження інших вчителів. Адже в пріоритеті – мої учнів.

Я можу розповісти про свої потреби та свої почуття

Коли щось вам потрібно, повідомте це. Знайдіть людей – колег по роботі, друзів, сім’ю – з якими ви можете поділитися своїми емоціями.

Вважається, що при багаторазовому повторенні позитивного твердження, свідомість закріплює бажаний образ чи установку, що сприяє покращенню психоемоційного фону і стимулює позитивні зміни в житті.

Друзі, діліться у коментарях своїми власними настановами 😉👇

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!