Нарешті. Уряд прийняв постанову про використання субвенції на Нову українську школу.

Загалом на місця буде передано 1 млрд 369млн грн, з них 998,7млн підуть на обладнання початкової школи, а 386,5млн грн – на навчання вчителів початкової школи.

Кабінет Міністрів прийняв постанову, що регулює розподіл 1 млрд грн держсубвенції в рамках підтримки Нової української школи

Цього року на Нову українську школу Уряд передбачає виділити понад 1 млрд 385,2 млн грн. Основна частина коштів, а саме, 998,7 млн грн, має піти на обладнання початкової школи, а інші 386,5 млн грн -  на навчання вчителів початкових класів.

Сьогодні, 4 квітня, Уряд прийняв постанову, що регулює розподіл цих коштів та їх використання. На своїй сторінці у facebook Лілія Гриневич написала, за яким принципом будуть розподілятися кошти та на що саме вони будуть спрямовані.

Зокрема, вона зазначила, що обладнання початкової школи передбачає:

  • закупівлю дидактичних матеріалів для першокласників. На це виділяється майже половина коштів, а саме – 40%. Розподіл коштів між областями буде залежати від кількості класів початкової школи в регіоні;

  • закупівлю Сучасних меблів для початкових класів НУШ. На це буде виділено 40% коштів. Розподіл коштів між областями буде здійснюватися з урахуванням кількості учнів 1-4-го класів у певній місцевості;

  • закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ. На це, зокрема, буде виділено 20% субвенції. Розподіл коштів буде залежати від кількості закладів, у яких є початкова школа.

 «Ми розуміємо, що виділених з бюджету грошей не вистачить абсолютно на всі школи в Україні. Тому ми очікуємо, що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть нашими партнерами у створенні нового освітнього простору.» -  зазначила пані-міністр.

У звязку із цим, закупівля необхідного обладнання для початкової школи здійснюватиметься за традиційною схемою співфінансування.

Правила такі:

  • у випадку міст обласного значення – дофінансування становить 30% від вартості витрат;
  • Для ОТГ – 10% вартості;
  • для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення – 5% від вартості.

«Лише додам, що це безпрецедентний крок – держава вперше виділила такі гроші на обладнання початкової школи» - зазначила Лілія Гриневич.

Також вона наголосила на тому, що обов’язок закупівлі обладнання покладатиметься на органи місцевого самоврядування. Лілія Гриневич сподівається, що вони раціонально та ефективно витратять ці кошти, забезпечивши початкову ланку якісним та функціональним обладнанням.

Стосовно навчання вчителів початкових класів міністр освіти зазначила, що процес підвищення кваліфікації вже розпочався. З 1 лютого стартував курс дистанційного навчання, який в обов’язковому порядку мають пройти 22 тис. вчителів. Попри таку визначену кількість, до проходження курсу вже долучилося понад сто тисяч слухачів. Крім цього, існують також очні сесії, на яких вчителі можуть закріпити отримані знання.

 

Нарешті. Уряд прийняв постанову про використання субвенції на Нову українську школу. Саме тієї субвенції, що передбачає майже 1 млрд грн на обладнання для початкових шкіл.

Загалом на місця буде передано 1 млрд 369млн грн, з них 998,7млн підуть на обладнання початкової школи, а 386,5млн грн – на навчання вчителів початкової школи.

Що саме закуповуватимуть на 998,7млн (майже мільярд! грн)?

- 40% цих грошей буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Розподіл коштів між областями здійснюватиметься з урахуванням кількості класів початкової школи в регіоні.
- 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Розподіл між областями здійснюватиметься з урахуванням кількості учнів 1-4-го класів у певній місцевості.
- 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ. Розподіл коштів – з урахуванням кількості закладів, у яких є початкова школа.

Як ви бачите – жодного суб’єктивного підходу до розподілу, тільки об’єктивні показники.
Ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування – частина коштів покриватиметься державою, а частина – місцевими бюджетами.

Правила такі: 
- 70/30 – для шкіл в містах обласного значення. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай 30% вартості обладнання.
- 90/10 – для шкіл в районах та ОТГ. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай 10% вартості обладнання.
- 95/5 – для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення. Тобто відповідні місцеві органи влади мають дофінансувати бодай символічні 5% вартості обладнання.

Лише додам, що це безпрецедентний крок – держава вперше виділила такі гроші на обладнання початкової школи. Тепер завдання, аби органи місцевого самоврядування, що займатимуться закупівлями, правильно витратили ці гроші. Вони мають піти на сучасне, легке та функціональне обладнання для початкових шкіл, а не для залишків меблів, що вже роками стоять на складах.

Залишу тут також презентацію, з якою я виступала щодо цього питання на Уряді. Там є цікаві зразки того, як може виглядати новий освітній простір. Лілія Гриневич

 

#НУШ #ЗмінюємоОсвітуРазом #НовийОсвітнійПростір

Посилання Главком: glavcom.ua , посилання: https://www.facebook.com/liliia.hrynevych/posts/1793881233996277

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.