Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2006
8 жовтня 2020 о 12:23
pdf Роздрукувати

НАН України, якою півсторіччя керував Борис Патон, очолив 69-річний вчений

Кандидат на посаду президента установи виявився наймолодшим серед своїх конкурентів.

Учора, 7 жовтня, після таємного голосування, президентом Національної академії науки України призначили академіка Анатолія Загороднього. За його кандидатуру проголосували дві третини виборців, повідомили у пресслужбі.

Що відомо про нового президента НАН?

Анатолій Загородній – директор Інституту теоретичної фізики імені Боголюбова, професор, доктор фізико-математичних наук. Народився теперішній очільник академії наук у смт Велика Багачка, що на Полтавщині. 

Вчений є професором Національного університету ім. Тараса Шевченка, викладає на кафедрі квантової теорії поля фізичного факультету. Від 2018 року викладає у Київському академічному університеті. Був також професором Києво-Могилянської академії. Є головою Наглядової ради Харківського національного університету імені В. Каразіна. 

Його наукові роботи присвячені проблемам теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. 

Пана Загороднього ще за життя підтримував нині покійний колишній очільник НАН Борис Патон. "Голосуватиму за академіка Загороднього", – говорив він у липні в інтерв’ю виданню “Урядовий кур’єр”, додаючи, що в особі академіка “найбільш вдало поєднуються професійні та людські якості”.

Підтримала професора також народна депутатка Інна Совсун, опублікувавши у фейсбуці невеликий допис:

Неодноразово перетиналась з Анатолієм Глібовичем і точно знаю, що це людина, яка захищає справжню науку. А захищати справжню науку це захищати наш шанс на краще майбутнє.

Загалом до фінального етапу голосування дійшло чотири кандидати. Після того, як 55-річний Богдан Данилишин, відмовився брати участь у виборах, Анатолій Загородній виявився наймолодшим серед конкурентів. За посаду з ним боролись Сергій Комісаренко (77 років), Володимир Семиноженко (70 років) і Владислав Гончарук (78 років). 

Програма нового президента 

На посаді очільника Національної академії наук Анатолій Загородній планує осучаснити її діяльність, зосередитися на посиленні ролі фундаментальних досліджень і зберегти роль НАН як головної наукової структури країни. 

Також в одному з інтерв’ю академік розповів, що за його керівництва значущість Академії має зрости шляхом "досягнення наукових результатів справді світового рівня".

Нагадуємо, що Національною академією наук найдовше керував Борис Патон – 58 років. Під його керівництвом установа почала співпрацювати з підприємствами народного господарства та військово-оборонного комплексу. 

Борис Євгенович ініціював створення великих комплексних науково-технічних програм в інтересах окремих галузей промисловості, транспорту, зв'язку та сільського господарства. А ще йому вдалося на законодавчому рівні закріпити статус Академії, як вищої наукової державної організації.

Читайте також:

Від Вернадського до Патона: хто наступний?

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.