Новини
6126
17 квітня 2019 о 19:00

Намалюй свій урок! Розповідаємо про скрайбінг

Записи та схеми, які вчитель малює на дошці під час викладання, полегшують засвоєння нового матеріалу. Такий відеоряд, створений спеціальними засобами, має окрему назву – «скрайбінг».

Вчительський лексикон поповнився новим словом – «скрайбінг». Це метод пояснення чи розповіді, під час якого можна створювати схематичні малюнки, що ілюструють ключовий зміст сказаного. За допомогою скрайбінгу можна донести будь-яку інформацію у форматі, максимально зрозумілому і привабливому для дітей або дорослих слухачів. Для його створення використовують малюнки, схеми, ключові слова, діаграми, анімовані зображення тощо. Найчастіше йдеться про відеоскрайбінг — короткі відео, намальовані за допомогою спеціальних програм.

Ось, для прикладу, скрайбінг, створений AsapScience і перекладений освітнім проектом «Цікава наука».

 

Як втілити ідею?

Як відомо, суху теорію з підручнику, діти засвоюють не дуже добре. Щоб новий матеріал вони хапали «на льоту», наука повинна бути цікавою. А якщо запропонувати їм теоретичну інформацію переосмислити та подати у формі розповіді з яскравими наочними малюнками, простими прикладами і цікавими фактами?  Можна не сумніватися, після того, як вони самі це придумають та втілять, матеріал буде зрозумілим та запам'ятається міцно. Так, як скрайбінг-презентація «Частина мови — іменник» дозволить легко засвоїти цей розділ мовознавства.

 

Автори методики стверджують, що за допомогою скрайбінгу можна візуалізувати що завгодно, навіть складну математичну теорію або нудний матеріал параграфа з будь-якого підручника. Придумайте яскравих анімованих героїв та створіть справжній пізнавальний мультфільм на будь-яку тему (наприклад, правило з мови, зміст хімічної реакції, математичну теорему тощо).

 Етапи створення скрайбінгу 

  •  Обґрунтування ідеї. Головне: ідея відео потрібна актуальна і зрозуміла, а її пояснення — вичерпне і підкріплене фактами.
  •  Розподіл навантаження між учасниками робочої групи.  Якщо проект задуманий як командний, це необхідно, щоб кожен чітко знав свої завдання і обов'язки.  А також розумів, за що відповідає.
  •  Створення сценарію.  Запропонуйте школярам розробити план розповіді, прописати всі репліки і продумати всі аргументи та візуальні образи, які будуть використовуватися на кожному з етапів.
  •  Вибір програми. Необхідно ознайомитися з можливостями, перевагами і недоліками інтернет-інструментів для створення скрайбінгу та обрати оптимальний варіант. Можемо рекомендувати для роботи такі програми: PowToonSparkol VideoScribeMoovly та Vyond.
  •  Вибір заготовок.  На цьому етапі доцільно дібрати шаблони та замальовки, які будуть використані під час монтажу.
  •  Монтаж.  Завершальний крок – скомпонувати і змонтувати сюжетні складові в єдиний відеоряд, а також перевірити, чи достатньою мірою образи відтворюють теоретичний зміст, а наведені докази  аргументовані і переконливі.

Посилання на Освіторія. Медіа:  https://osvitoria.media

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?