і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

"Нам вдається вийти за межі пострадянської зони комфорту": які зміни чекають на іноземних студентів в Україні

22 березня в КНУ ім. Тараса Шевченка відбувся Перший український форум міжнародної освіти.

Не секрет, що українська освіта користується великим попитом серед іноземних студентів. Як зазначає МОН, майже 30% студентів з пострадянських держав, проте у минулому році в лідерах опинились абітурієнти з Індії.

Участь у форумі прийняла Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона зазначила ключові моменти щодо зміни якості освіти для іноземних студентів.

Це для нас позитивний та знаковий сигнал – нам вдається вийти за межі пострадянської зони комфорту. Лише упродовж двох минулих років кількість українських вищих навчальних закладів, де навчаються іноземні студенти, зросла зі 185 до 228. У 2017 році було видано майже 40 тисяч запрошень на навчання. І це удвічі більше, ніж ще у 2015-му, – розповіла Лілія Гриневич.

Такий великий попит на навчання в Україні відбувся завдяки Українському державному центру міжнародної освіти (УДЦМО). Зазначається, що центр запустив веб-сайт спрямований на допомогу студентам а також, поширив упішну інформаційну кампанію, що спрямована залучити іноземних студентів на навчання в Україні.

Лілія Гриневич також зазначила, що Україна посилила свою присутність на міжнародних освтініх конференціях, виставках. У минулому році Україна представила переваги навчання в наших вузах для студентів з Марокко, Лівані, Туреччині, Польщі, Туркменістані.

У своєму виступі Лілія Гриневич наголосила на тому, що вузи не можуть приймати абітурієнтів з інших країн без належного знання української мови, бо навчання ведеться державною мовою. Серед всього іншого зазначалось, що потрібно зменшити фірми-посередники, які не завжди надають якісні послуги студентам.

Серед наших першочергових завдань – зменшення впливу фірм-посередників під час вступу та впорядкування їхньої роботи. Наголошую – відповідальність за запрошення іноземця та його перебування впродовж навчання несе саме заклад освіти, – повідомила Міністерка.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь