Нам необхідне підвищення культури комунікації з людьми з інвалідністю – Вікторія Щур

Інтерв'ю з головою ГО «Здорове людство» про сприйняття людей з інвалідністю у суспільстві.

Учора весь світ відзначав Міжнарожний день людей з інвалідністю. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Ми підготували для вас невелике інтерв’ю з Вікторією Щур, головою ГО «Здорове людство». Разом з командою пані Вікторія займається підтримкою дітей у лікарнях, організовує для них освітні та творчі заходи, долучає до цих подій учителів з учнями. 

3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Про що нам варто пам’ятати і чи повинні люди цей день якось відзначати?

Цей  день має стати днем підбиття підсумків, оцінки того, що змінилося за рік життя у цих людей і планування того, що варто надалі змінювати на краще. Як лінія фінішу і лінія старту для дій, для досягнення кінцевих та проміжних результатів.

Відзначити його також можна акцією для, або в підтримку людей з інвалідністю. Адже відсутність нагадування про проблеми суспільство сприймає як відсутність самих проблем.

Тепер у людей з інвалідністю з’явилось більше можливостей соціалізуватись: вони можуть заїжджати у кафе, користуватись пандусом, відвідувати театри тощо. Що ще необхідно зробити, аби люди з інвалідністю відчували себе повноправними членами суспільства?

Про це краще знають саме люди з інвалідністю. Об’єднання в спільноту допоможе шукати та пропонувати свої рішення чи ефективніше доносити потреби та очікування. Але звичайно є велике питання архітектурної доступності для цих людей: школи, лікарні, транспорт.

Якщо родина особи з інвалідністю стикнулась з негативом чи агресивним проявом поведінки, куди їй потрібно звернутися? 

До державних органів, які опікуються питаннями захисту прав громадян, включаючи ті, що опікуються окремими категоріями громадян.

Що може сприяти зросту терпимості (толерантності) до людей з інвалідністю?

Те саме, що і для підвищення толерантності до інших у цілому: налагодження комунікації, інформування, підвищення культури комунікації.

Уявіть, що ви стали керівницею директорату інклюзивної освіти. Що найперше ви хотіли б у цій галузі змінити?

Краще сказати, що треба не змінювати, а розвивати. Розвити стратегію розвитку у пошуках можливостей більш тісної взаємодії із суспільством для зміни існуючого відношення суспільства до людей із інвалідністю.

У школах, громадському транспорті треба виконувати архітектурні норми задля вільного пересування дітей.


Нагадаємо, 10 грудня о 17:00 на платформі «Всеосвіти» відбудеться онлайнсемінар «Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами в Україні». Долучайтесь до безкоштовного перегляду, отримуйте нові знання та замовляйте сертифікат. 

Реєстрація: https://vseosvita.ua/seminar

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.