Найкращий друг дитини – книга

Найбільша проблема полягає не в тому, що люди не читають, а в тому, що вони не хочуть читати.

В нашу еру майже абсолютної візуалізації книги значно втратили свою популярність. Найбільша проблема полягає не в тому, що люди не читають, а в тому, що вони не хочуть читати. Лінь змушує нас дивитись серіали і фільми, в яких вже наявна картинка, і нам не потрібно напружувати мозок задля створення власного зображення.

Брак вільного часу або звичайна недалекоглядність негативно впливає на батьківське прищеплення любові до книги: дуже часто воно обмежується абеткою, а згодом дорослі взагалі перестають контролювати процес читання власної дитини. В майбутньому це призведе до вузького світогляду і обмеженого мислення, адже книги розвивають не тільки фантазію – вони змушують думати, вибудовувати логічні конструкції, аналізувати інформацію та формувати внутрішні діалоги.  

На сьогоднішній день в Україні існує безліч закладів, що намагаються підвищити рівень літературної зацікавленості серед дітей. Один з таких – літературний клуб «Букмоль» – знаходиться в Києві та спеціалізується на читанні дитячих і підліткових книжок. Зазвичай це європейські та американські видання сучасних авторів; короткі історії про найважливіше в нашому житті. Щирі, трохи наївні та чудернацькі головні герої швидко захоплюють увагу малечі, мотивують із захопленням слухати та уявляти різноманітні сцени. Після читання організатори завжди проводять майстер-клас за мотивами книжки, щоб діти змогли створити власного персонажа – створити таким, яким змалювала його фантазія. Подібна практика допомагає розвинути творчі здібності та допомогти дитині проявити себе. 

Літклуб організовує зібрання щовихідних в затишних кав’ярнях міста, і кожний день присвячений окремій книзі.

Читання уголос корисне не лише для тренування уяви – воно зближує, позбавляє соціальних бар’єрів і, звичайно, є чудовим способом проведення родинного часу.   

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.