і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Найграндіозніша освітня подія року: чим запам’ятався EdCamp Ukraine 2018

З`явились офіційні фотоматеріали з IV національної (не)конференції EdCamp 2018, яка відбулась у Харкові. Тепер ви маєте змогу побачити, як готувались до цієї події та як виглядали її локації.

Кожна сфера нашого життя потребує змін, щоб постійно оновлюватись та відповідати вимогам сучасного світу. Щодня з’являється безліч викликів, які є центральним показником розвитку будь-якої країни, адже її успіх, перш за все, залежить від швидкого та ефективного вирішення локальних проблем. Щоб творити зміни, не обов’язково бути супергероєм – світ змінюють звичайні люди, які по-справжньому люблять свою справу і вірять в позитивний результат.

ІV національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2018, яка цьогоріч відбулась у Харкові, яскраво продемонструвала, наскільки важливо не лише прагнути змін, але й спільно робити їх – щодня, щогодини і щохвилини. Понад 1000 вчителів і вчительок з усієї України протягом трьох днів спілкувались та ділились досвідом, обговорювали найважливіші освітні питання, радились, приймали рішення і, звичайно, навчались. Нова українська школа – це суттєвий крок уперед, це шанс покращити не лише загальну систему освіти, але й допомогти усім освітянам професійно зрости, вдосконалити свої профільні навички і розширити власний кругозір. Саме цій темі і були присвячені «учительські паралелі» та дискусії, спікерами яких виступали почесні гості з Німеччини, Франції, Америки, Нідерландів, Ізраїлю та Естонії. Крім того, для проведення формату відвертої бесіди про прийдешні зміни та засоби їх втілення захід відвідали Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич, голова Харківської області Юлія Світлична та телеведуча ТСН на каналі 1+1 і кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine Наталія Мосейчук

На особливу увагу заслуговує атмосфера (не)конференції: надзвичайно тепла, затишна та безмежно дружня, вона згуртувала людей зі сходу, заходу, півдня, півночі та центру України – різних, але, тим не менше, рідних між собою білих ворон, ініціаторів нових освітніх змін. Вчителі та вчителькі із захопленням ділилися власними ідеями, проектами та поглядами, об’єднувались для дискутувань і проходження цікавих квестів. За три дні грандіозного заходу всі учасники та учасниці так чи інакше познайомились один з одним, щоранку вітаючись, неначе старі друзі.

Звичайно, своєю доброзичливою атмосферою та успішною, напрочуд чіткою організацією EdCamp 2018, насамперед, завдячує організаторам – дивовижним людям, які вірять у Зміни з великої літери і творять їх, не чекаючи жодних зручних моментів: Олександру Елькіну, натхненнику руху EdCamp в Україні, Олені Масалітіній, програмній директорці та Ірині Міньковській, менеджерці з PR і партнерства.

Як розгорталась одна з найграндіозніших освітніх подій року? Що відбувалось за лаштунками? Чим запам’ятались два динамічні та інформаційно насичені дні (не)конференції? Як проходила програма особливого, третього Після-EdCamp дня? Тепер ви маєте можливість на власні очі побачити увесь процес реалізації IV національної (не)конференції EdCamp 2018 за посиланнями на офіційні фотоматеріали з місця проведення заходу.

EdCamp Ukraine 2018. Перший день підготовки (1 липня):

https://photos.app.goo.gl/9aDdcptfvvHYdMMq6

Вражаючий за своїми масштабами захід проводився у харківському єврейському культурному центрі «Бейт Дан» – місткій двоповерховій будівлі із сучасним дизайном та зручними просторими холами і компактними аудиторіями. Перш поверх став презентаційним тлом для EdCamp: команда організаторів і волонтерів встановлювали тематичні стенди, які представляли сферу діяльності (не)конференції та інших організацій-партнерів, присутніх на заході. В центральній частині холу розмістили головну триколірну інсталяцію EdCamp з різнокольорових паперових згортків. Одночасно з цим власноруч збиралися символи національної (не)конференції – білі ворони – матеріалом для яких стало лего. Як відомо, МОН підписало меморандум з LEGO Foundation на постачання набору «Шість цеглинок» у перші ста шкіл, які пілотуватимуть новий Держастандарт з 1 вересня 2018 року.

Протягом цілого дня команда EdCamp готувала величезну кількість реєстраційних беджів, формувала унікальні набори роздаткового матеріалу для учасників та учасниць заходу, перевіряла відповідність основної програми та слідкувала за тим, або в будь-якій локації заходу гості мали доступ до «яблучного безліміту». Неймовірним масштабом проведеної роботи можна лише захоплюватись!

EdCamp Ukraine 2018. День перший (2 липня):

https://photos.app.goo.gl/4EgA8M8SuGraHC8b8

Реєстрація на національну (не)конференцію розпочалася о пів на восьму ранку, тож територія культурного центру швидко заповнилася усміхненими вчителями та вчительками з усіх куточків України. Учасники та учасниці заповнювали невеличкі анкети з власними даними та фотографіями – «Ось це я в школі» і «Ось такий вигляд я маю зараз», щоб продемонструвати, які ідеї та думки виникли за цей життєвий період і що хотілося б змінити першочергово.

EdCamp мав дві головні локації: зовнішню, тобто надворі, де розташовувались зручні крісла-пуфи, стенди для офіційних фотографій та головний слоган заходу «Все буде по-білому» і внутрішню, де проходила переважна кількість дискусійних сесій. В якості почесних гостей (не)конференцію відвідали Лілія Гриневич, Юлія Світлична та Наталія Мосейчук, з якими в актовому залі відбулася зустріч у форматі бесіді на найактуальніші теми у сфері реформування української школи.

З учасниками та учасницям заходу повсякчас спілкувались організатори, намагаючись приділити достатню увагу кожному та кожній, хто приєднався до щасливої EdCamp-родини. Дивовижним та надзвичайно цікавим доповненням стали сесії з відомими спікерами з різних країн світу – Німеччини, Франції, Америки, Нідерландів, Ізраїлю та Естонії – які ділилися власним досвідом, розповідали про особливості їхньої системи освіти, а також відповідали на питання захоплених гостей.  

Ввечері першого дня на площі Конституції у Харкові 947 вчителів та вчительок EdCamp-2018 разом встановили всеукраїнський національний рекорд: найбільша кількість працівників на одній локації. Із висоти пташиного польоту зафіксували створену учасниками та учасницями заходу абревіатуру НУШ та формулу успіху: сонце як знак доброзичливого партнерства, серце – відповідальне вчительство і любов до дітей, а також знак безпечної швидкості на дорозі. 

Команда «Всеосвіти» також отримала персональне Свідоцтво про участь у цьому незабутньому рекорді.

EdCamp Ukraine 2018. День другий (3 липня):

https://photos.app.goo.gl/1Y3uBDXJ8R1JVLRr9

На початку другого, не менш насиченого подіями дня разом з усіма учасниками та учасницями заходу зняли загальне відео з квадрокоптера – на зовнішній та внутрішній локаціях. У цей день також відбувались дискусійній сесії, яким передувало знайомство з експертами та експертами у форматі Speed Geeking, тобто швидке ознайомлення з темою майбутньої бесіди. 

У центральному холі культурного центру проходила дивовижна автограф-сесія з письменством, яке представляло власні книги на тему освітніх методик, системи викладання та загального аналізу сучасної ситуації з освітою в країнах Європи та Америці.

Величезну увагу привернула до себе дискусія «Чому все буде по-білому або Іще п’ять свідчень того, як освіта змінює світ», на якій ділилися досвідом створення альтернативних шкіл та системи новітнього викладання наступні спікери: Марґрет Расфельд, засновниия «бірюзової школи» у місті Берлін; Бірґі Лоренц, учителька інформатики та дослідниця у Талліннському технологічному університеті; Оренія Янай, ізраїльська психотерапевтка, експертка з пошуку покликання і побудови кар’єри; Флоріс Кут, педагог-інноватор та інженер гри з Нідерландів; Петер Торок, угорський фахівець з IT-технологій в освіті.

Команда «Всеосвіти» також провела свою сесію та розповіла гостям EdCamp про особливості поєднання формальної та неформальної освіти в сучасному українському просторі.

Ввечері на учасників та учасниць (не)конференції чекав приємний сюрприз у вигляді Таємної локації – нічного клубу Arizona, де організатори продемонстрували фінальне відео EdCamp Ukraine 2018, а також нагородили найактивніших користувачів онлайн-додатку EdCamp Ukraine 2018 – платформи для поширення фотографій і дописів з місця проведення (не)конференції.

EdCamp Ukraine 2018. День третій, Після-EdCamp (4 липня):

https://photos.app.goo.gl/BPysrqubfLG86veAA

Останній день заходу присвятили проведенню різноманітних майстер-класів, які поєднували в собі теоретичну частину (певну проблему) та демонстрацію її практичного вирішення в групах. Відомі спікери з різних країн світу, які були присутні на (не)конференції протягом двох днів, допомагали українським вчителям та вчителькам знаходити вихід із змодельованих складних ситуацій, а за вдалу відповідь нагороджували невеличкими призами.

Майстер-класи проходили у форматі живого діалогу – кожний та кожна мали змогу висловити свою думку та візуалізувати її на практиці, а також показати аудиторії, чому навчились за два дні EdCamp 2018.

Крім вище описаних альбомів, ви можете переглянути найкращі вибрані світлини з усієї національної події, на яких збережена атмосфера цього неймовірного, грандіозного заходу року:

http://bit.ly/210picsedcampukraine2018

«Всеосвіта» бажає вам приємного перегляду та сподівається, що спогади про EdCamp 2018 назавжди залишаться з вами. 

Деякі фотоматеріали взяті з офіційної групи EdCamp Ukraine 2018 у Фейсбуці. 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь