Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

Національний рекорд: сучасна школа - безпечний простір

2 липня на площі Конституції (не)конференція EdCamp об’єднала близько 600 освітян у флешмобі для того, аби донести головний меседж сучасного вчительства – школа – простір, безпечний для дитини.

Здавалось, ніби велика родина об’єднана спільною ідеєю, злилась у єдиному пориві вдосконалити українську освіту. Відчуття єднання не покидало нас ні на хвилину і наповнювало непідробною радістю від щирих облич довкола, які об’єдналися у спільному флешмобі. Учасники та учасниці (не)конференції утворювали символічні фігури, кожна з яких символізує фундаментальні парадигми сучасних освітян, які прагнуть змін на краще. Про кожен елемент окремо розповіли організатори заходу:

Перша фігура – серце: воно означає любов, емоційний інтелект, психологічну безпеку, фізичне здоров’я. З цього все починається, – розповідає пані Ірина. – Є знак рівності, бо побудова суспільства, в якому всі мають рівні права і немає місця дискримінації, починається зі школи, і вчительство тут – ключові агенти змін. Є знак “50” у колі – це знак обмеження швидкості в містах. Ми хочемо привернути увагу до необхідності партнерства на дорогах: дотримання правил – зі сторони усіх учасників дорожнього руху, побудови безпечної інфраструктури – з боку держави та місцевих органів управління.

Одною з фігур флешмобу також стало сонце, промені якого символізують педагогіку партнерства, що зароджується в Україні, – говорить пан Олександр.

Взаємоповага, уважність, спільні базові цінності життя, рівності, щастя, здоров’я та розвитку є основами простору Нової української школи. Абревіатура НУШ – один із символів учительського флешмобу, адже EdCamp Ukraine став своєрідним майданчиком для обговорення шкільної реформи, формування професійного середовища, яке здатне до саморегулювання й самоконтролю. Коли професійна спільнота стає цілісним та здоровим організмом, органам управління залишаються лише функції координації, консультацій та аналізу – на засадах рівності та партнерства.

Команда «Всеосвіти» стала частиною цього справжнього свята єднання, адже ми – офіційні партнери EdCamp Ukraine 2018. Чесно кажучи, вкрай приємно усвідомлювати, що ти знайшов таку незліченну кількість однодумців, які вірять у те, що зміни неминуче настануть, якщо справді цього хотіти та робити активні кроки у напрямку цілі. Це був флешмоб щиросердних очей та сповнених натхненням душ.

Цю дивовижну подію, що спонукала битися в унісон серця вчителів та вчительок усієї країни тепер зафіксовано у реєстрі Національної книги рекордів України і ми маємо за честь повідомити, що нам вручили персональний сертифікат, який засвідчує нашу участь у цьому неймовірному рекорді. Ми впевнені, що подібні заходи підвищуватимуть престиж професії та популяризуватимуть ідею відповідального вчительства серед викладачів.

Учасницями та учасниками цієї значущої події стали: Міністерка освіти й науки України Лілія Гриневич, співзасновниця світового руху EdCamp, який об’єднує вже 32 країни, Хадлі Фергюсон, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, представник Фонду народонаселення ООН в Україні UNFPA Каспар Пік, радник шести міністрів освіти Ізраїлю Яаков Гехт та вся команда EdCamp Ukraine. А ще – експерти й експертки з освіти з одинадцяти країн світу, які приїхали поділитися досвідом зі своїми українськими колегами.

Наш спільний особливий рекорд справді полягає у тому, що разом ми можемо привернути увагу громадськості до великої ідеї просування якісного вчительства. Для «білих ворон», якими ми й самі є, вкрай важлива їхня філософія, що базується на прагненні перманентного самовдосконалення задля майбутнього України та освітньої системи.

Ми покликані надихати й готові працювати над здійсненням власної мрії про ідеальну Нову українську школу. І віримо у те, що саме наша мета якомога скоріше стане реальністю. І все буде ПО-БІЛОМУ!

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.