Начання дітей в окупації

Школярі 23 шкіл на окупованих територіях Донбасу вчаться онлайн в школах на підконтрольних територіях.

В школах на підконтрольних територіях вчителі проводять онлайн-уроки для учнів з окупованих районів. Для цього розроблений спеціальний сайт, де педагоги можуть відстежувати процес навчання.

Діти, що займаються у такий спосіб, з десяти шкіл Донецької області та 13 шкіл Луганської області. В деяких класах таке навчання пропонується з 1 по 11 клас, проте з деяких шкіл учнів приймають з 8, 9 чи навіть 11 класу. Всього таке дистанційне навчання проходить 4,5 тисячі дітей з окупованих територій. Проте їхня кількість зростає.

Дітям, що вчаться віддалено, потрібно бувати в школах на підконтрольних Україні територіях раз на рік – для проходження річного оцінювання та підсумкової атестації.

Вчителі, що ведуть таке навчання, мають добре вміти користуватися онлайн-платформами для дистанційної освіти. Для цього запроваджені спеціальні курси. Деякі вчителі пройшли їх вже двічі.

Це надзвичайно добре, чи не так. Проте, як завжди, є й ряд перешкод в такій роботі.

У свою чергу міністерка освіти Ганна Новосад висловила невдоволення тою системою дистанційної освіти для дітей з окупованих територій, що є сьогодні. За її словами, процес навчання не відрегульований. Вона звернула увагу на якість навчальних програм, а також на можливості шкіл вести таке навчання. Міністерка підкреслила, що такі школи, зазвичай, не отримують додаткового фінансування, що може підірвати процес навчання.

Крім того Новосад зазначила, що нині немає чіткого механізму підрахунку годин, що вчителі витрачають на дистанційне навчання. За її словами, за цю роботу уряд майже не доплачує вчителям. Крім того, міністерка розказала, що за її даними, деякі школи, в яких прописана можливість дистанційного навчання, по факту не мають інтернету.

За словами виконавчої директорки фонду «Відкрита політика» Ірини Жданової, відсутність інтернету не єдина проблема шкіл. Вона зазначає, що для дистанційного навчання в Україні не вистачає нормативно-правового забезпечення, відповідного контенту, адаптованих програм тощо.

Міністерка Ганна Новосад зазначила, що чим далі, тим більше з’являється дітей, які навіть не вчилися ніколи в українській школі. Тому Україна повинна шукати механізми, які б допомогли реінтегрувати цих учнів в український контекст.

Читайте також:
Випускники шкіл з окупованих територій зможуть вступати без ЗНО до будь-якого вишу


Джерело: Новости Донбасса

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.