Новини
701
17 червня 18:45

На Закарпатті хочуть запровадити уроки сортування відходів

Таким чином вдасться змалечку закласти правила поводження з твердими побутовими відходами закарпатцям.

На Закарпатті пропонують запровадити систему уроків про сортування та поводження зі сміттям у всіх 668-ми школах регіону. Про це повідомляє «Укрінформ».

З такою ідеєю до Закарпатської облради та обласного управління освіти звернувся директор Агентства регіонального розвитку Закарпаття Михайло Данканич.

За його словами, таким чином вдасться змалечку закласти правила поводження з твердими побутовими відходами закарпатцям.

Тільки виховавши молодь, котра навчена змалечку правильній поведінці, є можливість виховати суспільство, котре буде розуміти відповідальність в поводженні з відходами. Наприклад, в Австрії уроки поводження з відходами та сортування є обов’язковими для дітей віком від 6 до 10 років у всіх школах країни. Саме тому вся країна сортує відходи, – написав Данканич на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами директор Агентства регіонального розвитку для впровадження цієї ініціативи у 668-ми школах області необхідні кілька кроків.

  1. Рішення профільних комісій обласної ради.

  2. Розробка детальної дорожньої карти.

  3. Закупка сміттєвих баків для всіх шкіл.

  4. Проведення навчання для вчителів.

  5. Систематичне, щорічне навчання для школярів.

На закупку баків для сортування сміття у школах потрібно приблизно 20 млн грн. На одну школу треба виділити 30 тис. грн: закупити комплект великих баків, об'ємом в 1 тис. л, та малих, об'ємом в 50 л.

Як на мене, було б логічно, аби закупівлю баків для роздільного збору відходів розподілили - частину обласна рада, частину громади, але фінальне слово саме за громадами, – каже Данканич.

! Відсортовані відходи підприємці готові забирати в школах, декотрі готові їх купувати за ринковими цінами на вторсировину.

Відомо, що на Закарпатті останнім часом загострилася сміттєва проблема, сміття з населених пунктів потрапляє на несанкціоновані сміттєзвалища та далі під час паводків через транскордонні річки пливе до Угорщини.

Як повідомлялося, понад 40% населених пунктів в області, особливо у гірських регіонах Закарпаття, не охоплені централізованим вивозом сміття.

Нагадаємо, що у вінницькій школі № 20 уже працює сортувальна станція вторинної сировини «Eco Friends». Там приймають папір, пластик, склобій, метал, плівку, тару від побутової хімії, використані батарейки та акумулятори. Усі кошти від реалізації проєкту будуть спрямовані на розвиток учнівських ініціатив.

Матеріал, який може вас зацікавити: Їстівні пакети та пакети з опалого листя: українські ековинаходи на заміну пластику

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.